Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Strabagu klesl zisk na 307 milionů korun, tržby stouply o tři pct

Strabagu klesl zisk na 307 milionů korun, tržby stouply o tři pct

Strabagu klesl zisk na 307 milionů korun, tržby stouply o tři pct

11.7.2018 14:15, Zdroj: ČTK

Praha - Stavební firmě Strabag v Česku loni klesl čistý zisk meziročně o 5,6 procenta na 307,3 milionu korun. Tržby firmy vzrostly o 2,8 procenta na 10,44 miliardy korun. Vyplývá to z údajů ve Sbírce listin. Obrat firmy loni ze 63 procent tvořily zakázky z dopravního stavitelství. V říjnu Strabag dokončil fúzi se společností Dálniční stavby Praha.

"Sektor dopravního stavitelství se i v minulém roce potýkal s dalším propadem. V oblasti veřejných zakázek byl nadále patrný tlak na nereálně nízké ceny, který je způsoben ochotou některých soutěžitelů nabízet ceny s nulovou nebo dokonce zápornou marží. Na zhotovení nabídky navíc zadavatelé často poskytují velmi krátké lhůty, což má rovněž negativní vliv na kvalitu předkládaných nabídek," uvedla firma ve zprávě.

České stavebnictví loni meziročně vzrostlo o 3,3 procenta hlavně zásluhou pozemního stavitelství. Inženýrské stavitelství, které je z velké části tvořené dopravní infrastrukturou, o 4,1 procenta kleslo.

Celkový obrat v dopravním stavitelství Strabag loni zvýšil zhruba o desetinu. Mezi největší projekty patřila stavba dálnice D3 v úsecích Veselí nad Lužnicí - Bošilec a Borek - Úsilné, dálnice D35 mezi Šumperkem a Mohelnicí, dálnice D11 v úseku Osičky - Hradec Králové nebo modernizace dálnice D1 mezi Měřínem a Velkým Meziříčím. V Praze se podílela například na sanaci Nuselského mostu.

V oblasti pozemního stavitelství to byla například výstavba projektu La Crone a Top rezidence Pomezí v Praze nebo bytového domu City Park v Českých Budějovicích. Z kancelářských projektů to byla například dostavba budovy Albatros v Praze. Z dalších projektů to byl třeba terminál Jana Kašpara na letišti v Pardubicích.

Strabag patří do skupiny stejnojmenného rakouského koncernu. V Česku působí od roku 1991. Na konci loňského roku zaměstnával 1966 lidí, meziročně o čtyři procenta méně.

Podle výše tržeb byl lídrem tuzemského stavebního trhu loni Metrostav, meziročně mu tržby vzrostly o 11,4 procenta na 19,6 miliardy korun. Čistý zisk firmě meziročně klesl o 20,7 procenta na 392,9 milionu korun.

 

Hospodářské výsledky Strabag od roku 2000:

Zdroj: Sbírka listin

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.9 + 5.7) *

Zpět na přehled