Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Stínový ministr kritizuje pochybný projekt na ministerstvu školství

Stínový ministr kritizuje pochybný projekt na ministerstvu školství

Stínový ministr kritizuje pochybný projekt na ministerstvu školství

8.8.2012 10:40, Zdroj: vz24.cz

Stínový ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) kritizuje projekt KREDO, který má vysokým školám nabídnout analýzy vedoucí ke zkvalitnění výuky a zvýšení jejich otevřenosti. Podle něj je možné, že ho Evropská unie neproplatí.

"Tento projekt z éry exministra Josefa Dobeše kritizují i sami rektoři vysokých škol, jde hlavně o problémy s jeho přípravou. Na projekt je vyčleněno půl druhé miliardy korun a měl by být hrazen z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost," píše Chládek. Podle něj hrozí, že projekt nebude proplacen kvůli špatnému nastavení: v takovém případě by vše musely uhradit školy samy. "Je tedy otázkou, zda KREDO neutáhne smyčku na krku již tak zdecimovaného českého vysokého školství ještě více."

Vyzval proto ministra Fialu, aby se ke všemu vyjádřil. "Očekávám, že ministr školství Petr Fiala přestane hrát mrtvého brouka a k celé věci se jasně vyjádří," řekl. "Rád bych slyšel rovněž jeho návrhy, jak hodlá kritickou situaci kolem evropských miliard řešit. Je totiž evidentní, že zde už nejde o budoucnost českého školství, ale o jeho přežití."

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.1 + 42.3) *

Zpět na přehled