Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Šternberk se bude bránit proti pokutě od ÚOHS podáním rozkladu

Šternberk se bude bránit proti pokutě od ÚOHS podáním rozkladu

Šternberk se bude bránit proti pokutě od ÚOHS podáním rozkladu

2.11.2012 14:34, Zdroj: ČTK

Šternberk- Město Šternberk připravuje rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který mu udělil pokutu 600.000 korun za netransparentní losování ve výběrovém řízení na stavební úpravy ulic Lhotská na Na Bažinách. Případné sankce bude vymáhat po firmě, která byla za řádný průběh výběrového řízení zodpovědná. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Irena Černocká.

Úřad se případem Šternberka, ale i dalšími tendry začal zabývat na základě podnětu policie, která upozornila na možnou manipulaci při omezování počtu zájemců o zakázku prostřednictvím elektronického losování. Ve všech případech byly na provozování losování najaty společnosti Kleris CZ a.s. nebo Inženýrské služby Hradec Králové, s. r. o. Podle odborného posudku pořízeného policií losovací zařízení nebylo zabezpečeno proti zmanipulování výsledků losování.

Podle Černocké město projekt připravilo na začátku loňského roku. Zastupování v řízení zadalo firmě Ing. Ivany Jurečkové. "Výběr zhotovitele samotné stavební zakázky probíhal v otevřeném výběrovém řízení. Průběh losování zadala výše uvedená externí firma Inženýrským službám Hradec Králové s.r.o., pro které obsluhu losovacího zařízení prováděla firma Kleris CZ a.s.," uvedla Černocká.

Výběrové řízení skončilo loni v srpnu a v září město podepsalo smlouvu o dílo s vybraným zhotovitelem stavby. Když policie oznámila, že vyšetřuje výběrová řízení v Česku včetně šternberského, u kterých losovací zařízení obsluhovala společnost Kleris CZ a.s., město v říjnu projekt zastavilo a následně zrušilo.

Proti rozhodnutí ÚOHS o udělení sankce se hodlá město bránit podáním rozkladu. "Firma Ing. Ivany Jurečkové je smluvně odpovědná za řádný průběh výběrového řízení v souladu se zákonem a nese tedy i odpovědnost za případné sankce udělené městu. Město bude všechny případné škody vzniklé v souvislosti s touto kauzou důsledně vymáhat," doplnila Černocká.

Město se nakonec do oprav ulic pustilo samo na přelomu loňského a letošního roku. Ze svého rozpočtu zaplatilo téměř deset milionů korun, slíbené evropské dotace nevyužilo. "Provedli jsme nejnutnější práce tak, aby tamní obyvatelé byli spokojeni," uzavřela Černocká.

ÚOHS v souvislosti s netransparentním losováním v osmi výběrových řízeních uložil pokuty v celkové výši 3,15 milionu korun. Pokuty mají kromě kromě Šternberka zaplatit také Povodí Vltavy, Kostelec nad Labem, Jihočeský kraj či obec Citov na Mělnicku. Někteří již podali rozklad.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.2 + 47.9) *

Zpět na přehled