Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Štern dlouhá léta vedl probační službu, náměstkem je od února

Štern dlouhá léta vedl probační službu, náměstkem je od února

Štern dlouhá léta vedl probační službu, náměstkem je od února

17.6.2014 11:58, Zdroj: ČTK

Praha - Vizitka Pavla Šterna (48), náměstka ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO), jehož odvolání Válková zvažuje:

 

Datum narození: 9. června 1966

Vzdělání: vystudoval sociální práci na Filozofické fakultě UK (1995)

Praxe: v letech 1996 až 1999 pracoval jako probační úředník Obvodního soudu pro Prahu 2, poté krátce působil na ministerstvu práce a sociálních věcí; v roce 2001 se stal ředitelem nově zřízené Probační a mediační služby kterým byl až do začátku letošního roku; po nástupu Heleny Válkové na ministerstvo spravedlnosti se stal jejím náměstkem pro vězeňství (nominovala jej ČSSD).

Ostatní:

- Je synem novináře a publicisty Jana Šterna (1924-2012) a vnukem významného prvorepublikového sociálního demokrata a odborníka na sociální problematiku Evžena Šterna (1889-1942).

- Do sporu s ministryní se dostal kvůli zakázce na elektronické náramky pro domácí vězně. Jejich zavádění přitom řešil už během působení ve funkci ředitele Probační a mediační služby, jež se podílela na zkušebním pětiměsíčním provozu náramků, který se uskutečnil v druhé polovině roku 2012.

- Ministryně Válková v pondělí uvedla, že má pochybnosti o transparentnosti tendru na náramky, protože jí Štern odmítl poskytnout k výběrovému řízení podrobnější informace. Podle Šterna, který byl v pondělí na protikorupční policii oznámit údajné "nestandardní postupy" v tendru, se ale Válková snažila získat o průběhu tendru informace, na něž nemá nárok.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.1 + 46.8) *

Zpět na přehled