Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Stejnokroje pro Lesy ČR dodá firma Koutný za 60 mil. Kč

Stejnokroje pro Lesy ČR dodá firma Koutný za 60 mil. Kč

Stejnokroje pro Lesy ČR dodá firma Koutný za 60 mil. Kč

22.2.2017 08:44, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Nové stejnokroje pro zaměstnance státního podniku Lesy České republiky (LČR) ušije a dodá rodinná firma Koutný z Prostějova. Hodnota čtyřletého rámcového kontraktu činí 59,9 milionu korun bez DPH. Smlouvu s firmou státní podnik uzavřel v úterý. ČTK o tom dnes informovala mluvčí LČR Eva Jouklová. Firma Koutný byla v soutěži jediným zájemcem. Odhad ceny pro soutěž byl 60 milionů korun bez DPH.

Podnikové stejnokroje by mělo postupně dostat zhruba 2500 z celkem 3200 zaměstnanců podniku. Prvních 1250 kusů stejnokrojů firma dodá do letošního srpna. Nová uniforma vyjde o deset procent levněji než stávající 20 let starý model. Za dámský komplet podnik zaplatí 12.640 korun, za pánský 11.500 korun. Stejnokroje bude firma Koutný šít i pro nové zaměstnance LČR. Kromě sak, kalhot, plášťů,vest, sukní a košil dodá i doplňky, kterými jsou kravaty, šátky, klobouky, spony či opasky.

Přihlášení jediného zájemce do soutěže nebylo podle Lesů ČR překvapující. "Na trhu není mnoho firem, které mohou tak velkou dodávku uniforem připravit," uvedla dříve mluvčí.

Oděvní firma Koutný je předním tuzemským výrobcem oděvů a profesního oblečení. Vznikla v roce 1995 a mezi její zákazníky v segmentu uniforem patří například ministerstvo obrany, vězeňská a celní správa, policie, hasiči, dopravní podniky, České aerolinie či nizozemská armáda. V roce 2015 firma vykázala při tržbách 298 milionů korun čistý zisk 27 milionů korun.

Státní Lesy ČR, kterým patří téměř polovina lesů v Česku, obměňují vzor stejnokrojů po 20 letech. Proces pořízení nových uniforem podnik zahájil v létě 2015 vypsáním zakázky na návrh v pánském a dámském provedení. V soutěži u odborné poroty i v anketě zaměstnanců uspěl návrh pražského výtvarníka a oděvního designéra Česlava Jaroše. Nové stejnokroje mají výrazně blíže k civilnímu oděvu než ke klasické myslivecké kamizole. Od stávajících stejnokrojů se liší nejen střihem, ale i materiálem.

Lesy ČR na vzor uniforem získaly od Jaroše i licenční práva. "Ta jsme u stávajícího vzoru, podle něhož se šijí uniformy od roku 1996, neměli," uvedl obchodní ředitel LČR Radovan Srba.

Většinu zaměstnanců Lesů ČR tvoří technicko-hospodářští pracovníci, kteří mají na uniformu nárok. Zastoupení dělnických profesí v podniku je v menšině, protože většinu prací v lesích a těžby dřeva zadávají Lesy ČR soukromým firmám prostřednictvím každoročních pětiletých tendrů zhruba pro pětinu území. Roční zisky podniku se pohybují v miliardách korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

scxjllLkGRI 22.5.2017 21:44

g9eVpS <a href="http://xjvadxytibdm.com/">xjvadxytibdm</a>, [url=http://xsiwafollwnb.com/]xsiwafollwnb[/url], [link=http://uoizxyntajth.com/]uoizxyntajth[/link], http://bfljiocbituf.com/


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.4 + 3.5) *

Zpět na přehled