Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Stavební práce v nemocnici Trutnov začnou v druhém pololetí

Stavební práce v nemocnici Trutnov začnou v druhém pololetí

Stavební práce v nemocnici Trutnov začnou v druhém pololetí

28.5.2019 12:15, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Do tendru na stavbu laboratoří a transfuzního oddělení Oblastní nemocnice v Trutnově se přihlásily čtyři firmy. Jde již o třetí výběrové řízení, které je ve fázi hodnocení nabídek. Stavební práce by měly začít v druhé polovině roku, řekl dnes novinářům hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD). Hodnota zakázky je přibližně 180 milionů korun.

"Věřím, že se nám tento projekt podaří dosoutěžit a stavbu realizovat," odpověděl Štěpán na dotaz ČTK.

Oproti předchozích plánům stavba nezačne určitě v prvním polovině roku. Kraj nyní hovoří o zářijovém termínu zahájení stavebních prací. Zahájení stavby má zpoždění několik měsíců.

Stavbaři v první etapě přestaví objekt oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. Poté bude do opravené budovy přemístěno oddělení klinické biochemie z objektu určeného k demolici. Kvůli uvolnění tohoto pavilonu, bude do jiné části nemocnice přemístěno také plicní a kožní oddělení. Druhá etapa počítá s odstraněním uvolněné budovy, na jejímž místě vznikne pracoviště konsolidovaných laboratoří.

V nové budově laboratoří bude zřízeno i transfuzní a hematologické oddělení a oddělení nukleární medicíny. Vybudování nových laboratoří a transfuzního oddělení podle vedení kraje zlepší i přístupnost pro pacienty a dárce krve, pro které současný stav objektů nenabízí dostatečný komfort.

Součástí tendru je i opce na stavbu objektu ředitelství nemocnice, který by měl vzniknout přestavbou současného oddělení nukleární medicíny. Včetně zdravotnických technologií má celý projekt hodnotu téměř 300 milionů korun.

První soutěž kraj zrušil loni na jaře, protože ani jeden ze tří přihlášených účastníků nesplnil podmínky výběrového řízení. Neúspěchem skončil i druhý tendr, protože se do něj přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky soutěže.

Oblastní nemocnice Trutnov ročně hospitalizuje zhruba 13.000 pacientů a dělá přes 4000 operací. Nemocnice disponuje 300 akutními lůžky a má 620 zaměstnanců, z toho je asi 90 lékařů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.3 + 35.5) *

Zpět na přehled