Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Stavbu rekreačních přístavišť zbrzdil možný převod projektů

Stavbu rekreačních přístavišť zbrzdil možný převod projektů

Stavbu rekreačních přístavišť zbrzdil možný převod projektů

28.5.2019 17:03, Zdroj: ČTK

Vraňany (Mělnicko) - Připravovanou stavbu rekreačních přístavišť v Česku zbrzdil možný převod projektů od Ředitelství vodních cest na státní podniky povodí. Definitivně má rozhodnout ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Dokud rozhodnutí nepadne, není možné zahájit tendry na práce. ČTK a Právu to při dnešním zahájení stavby pěti nových mostů na plavebním kanálu Vraňany - Hořín na Mělnicku řekl ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů.

Ve středních Čechách má budoucnu vzniknout až 18 přístavišť, například v Mělníku, v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi, Poděbradech, Nymburce či Neratovicích. Využijí je malé lodi určené pro osobní dopravu. Rekreační plavba má mimo jiné podpořit i rozvoj cestovního ruchu.

"Máme připraveno zhruba 15 přístavišť, která by se dala začít stavět nebo začít soutěžit," uvedl Fojtů.

Podle ředitele navrhl převod projektů na povodí minulý rok tehdejší ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Pokud nový ministr rozhodne, že se bude v převodu pokračovat, projekty se tím podle ředitele zdrží minimálně o několik měsíců až půl roku. Pokud by projekty zůstaly v kompetenci Ředitelství vodních cest, bude možné letos dokončit soutěže na zhotovení přibližně pěti až deseti přístavišť, zprovozněna by mohla být už příští rok, uvedl Fojtů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.9 + 14.8) *

Zpět na přehled