Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Stavbou Pražského okruhu ubyde kamionů, tvrdí ministr Dobeš

Stavbou Pražského okruhu ubyde kamionů, tvrdí ministr Dobeš

Stavbou Pražského okruhu ubyde kamionů, tvrdí ministr Dobeš

5.4.2012 19:27, Zdroj: vz24.cz

Ve čtvrtek bylo podepsáno memorandum o spolupráci ministerstva dopravy a hlavního města Prahy. Ministr dopravy Pavel Dobeš při té příležitosti prohlásil, že dopravní prioritou města je řešení příměstské železnice, propojení s letištěm v Ruzyni a dostavba Pražského okruhu.

Právě Pražský okruh je podle ministra Dobeše nejpalčivějším problémem. Konkrétně je nejdůležitější stavba jeho části mezi dálnicí D1 a Běchovicemi, jež by umožnila vyvést kamionovou dopravu z Prahy. Po dokončení by měl vnější Pražský okruh měřit asi 83 kilometrů. V provozu je v současnosti zhruba polovina, kromě úseku mezi D1 a Běchovicemi chybí i celá severní část z Ruzyně do Suchdola a na ni navazující část ze Suchdola do Březiněvsi. Naposledy byl v září 2010 otevřen jižní úsek mezi dálnicemi D1 a D5.

Další z priorit je řešení území po bývalých nákladových nádražích na Žižkově a Smíchově a vytvoření efektivní příměstské železniční dopravy po vzoru německých S-Bahn. Tím by se ulehčilo automobilové dopravě zejména ve špičce.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.1 + 30.9) *

Zpět na přehled