Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Stavbaři dnes zveřejní aktuální odhad vývoje českého stavebnictví

Stavbaři dnes zveřejní aktuální odhad vývoje českého stavebnictví

Stavbaři dnes zveřejní aktuální odhad vývoje českého stavebnictví

13.5.2019 00:12, Zdroj: ČTK

Praha - Nejnovější odhady vývoje stavebnictví podle ředitelů více než stovky stavebních firem zveřejní dnes analytická společnost CEEC Research na Setkání lídrů českého stavebnictví v Praze. Podle poslední analýzy z prvního čtvrtletí stavbaři očekávali pro letošek meziroční růst stavebnictví o 3,2 procenta. Na setkání je pozváno několik ministrů, kterých se stavebnictví týká.

Diskutovat budou o připravovaných investicích ve veřejných stavebních zakázkách v dopravní infrastruktuře či v pozemním stavitelství. Součástí bude udělení ceny TOP Stavební firma za rok 2018. Prvenství obhajuje Strabag.

Na dnešní setkání jsou pozváni ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

České stavebnictví v prvním čtvrtletí meziročně vzrostlo o 2,3 procenta. Hlavní zásluhu na tom mělo inženýrské stavitelství, které je z velké části tvořené výstavbou dopravní infrastruktury. Tato část stavebnictví stoupla o 6,5 procenta. Za celý loňský rok stavebnictví vzrostlo o 9,2 procenta, nejvíce od roku 2003.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.7 + 15.7) *

Zpět na přehled