Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 13. 12. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Stavba ZUŠ v H. Králové může začít, tendr na ni ÚOHS řešit nebude

Stavba ZUŠ v H. Králové může začít, tendr na ni ÚOHS řešit nebude

Stavba ZUŠ v H. Králové může začít, tendr na ni ÚOHS řešit nebude

5.12.2017 14:39, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Rekonstrukci Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové za téměř 160 milionů korun by už nic nemělo stát v cestě. Stavební společnost Stako, která nebyla v tendru úspěšná, se rozhodla nepodat odvolání k antimonopolnímu úřadu a město tedy bude moci s vítěznou firmou Prima podepsat smlouvu o dílo. Stavba patří k hlavním investičním projektům města a proti původním plánům dosud nabrala zhruba rok a půl zpoždění, důvodem bylo i opakování hodnocení soutěže.

"Smlouva o dílo s firmou Prima by mohla být podepsána do Vánoc, následně dojde k předání staveniště," řekl ČTK primátorův náměstek pro investice Jindřich Vedlich (TOP 09). Akci Střezina označil za prioritní stavbu města. Připomněl, že umělecká škola na svou moderní budovu čeká čtvrt století.

Stako, které se o zakázku ucházelo ve sdružení s firmou Geosan Group, tendr na stavbu letos v květnu původně vyhrálo, a to s cenou 157,7 milionu korun bez DPH. Nejnižší cenu 154,5 milionu korun bez DPH nabídla hradecká stavební firma Prima, která ale byla ze soutěže vyřazena. Prima však následně uspěla s námitkou proti vyřazení a na konci října se po novém vyhodnocení soutěže stala vítězem.

Proti vítězství Primy podalo námitku Stako, ale radnice jí nevyhověla. Stako se mohlo odvolat k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), což by stavbu zdrželo o měsíce. "Po dohodě s partnerem jsme se rozhodli odvolání nepodávat. Přesto se domníváme, že město nepostupovalo správně," řekl ČTK jednatel Staka Petr Kulda. Stako v námitce poukazovalo zejména na to, že při novém hodnocení nebyly vzaty v potaz skutečnosti, které se zjistily při prvním posuzování a které vedly k vyloučení Primy. Prima byla původně vyřazena kvůli údajně mimořádně nízké nabídkové ceně u jedné z položek a údajně nepravdivému uvedení informací k tomu.

Hlavní částí projektu Střezina je rekonstrukce bývalé pavilonové Základní školy Jih na Slezském Předměstí. Základní umělecká škola v ní už většinu objektů využívá. Přestavbou získá ZUŠ Střezina multifunkční prostory, například zkušebnu pro studenty populární hudby, divadelní sál a učebny pro výtvarný obor. Vedení školy plánuje, že areál se stane přirozeným kulturním centrem stotisícového města.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.8 + 19.2) *

Zpět na přehled