Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Stavba silnice I/11 je připravena, shánějí se peníze a čeká se na ÚOHS

Stavba silnice I/11 je připravena, shánějí se peníze a čeká se na ÚOHS

Stavba silnice I/11 je připravena, shánějí se peníze a čeká se na ÚOHS

18.4.2012 20:12, Zdroj: ČTK

Všechny klíčové stavby týkající se silnice mezi Ostravou, Opavou, Krnovem a Bartultovicemi, jsou připraveny. Problémem ale je získat na ně peníze, řekl ČTK tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 Martin Dostál. Valná hromada sdružení, které se snaží prosadit vybudování rychlého a bezpečného silničního spojení mezi zmíněnými městy, včetně klíčových obchvatů, se dnes konala v Opavě.

Stavba klíčové regionální silnice byla v minulosti třikrát pozastavena. Současná silnice mezi Ostravou a Opavou patří kvůli hustému provozu a nevyhovujícímu stavu k nejnebezpečnějším v Moravskoslezském kraji. Silnice měla být původně dokončena na jaře 2013, nyní se počítá s tím, že bude hotova v druhé polovině roku 2015. Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje usiluje o to, aby se silnice stala součástí transevropské dopravní sítě TEN-T, která má být podle dopravní strategie Evropské unie hlavní dopravní sítí v Evropě.

Klíčové úseky stavby jsou čtyři: Morké Lazce, prodloužená ostravská Rudná ulice navazující na stavbu v Mokrých Lazcích a obchvaty Opavy a Krnova.

Dostál uvedl, že prodloužení Rudné je vypořádané z hlediska územního rozhodnutí a stavebního povolení, k závěru spěje vyřešení majetkoprávních vztahů. Zhotovitel stavby už je vybraný, ale stavět může začít až poté co Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) uvolní peníze, uvedl Dostál.

Úsek Mokré Lazce se staví. V letošním rozpočtu SFDI je na něj 400 milionů korun a podle Dostála se předpokládá, že by na tuto stavbu měly být napojeny zdroje z Evropské unie.

Stavba obchvatu Krnova je připravena k zahájení. "Našli jsme cestu, jak financovat první etapu. Trasa obchvatu Krnova bude plnit funkci protipovodňového opatření, to znamená, že peníze na první práce by měly jít z protipovodňového fondu z resortu ministerstva zemědělství. O této možnosti se v této chvíli intenzivně jedná," řekl Dostál.

Ke stavbě je připravena i východní část obchvatu Opavy. "V letošním roce bychom měli dokončit výkupy pozemků. Bude strašně záležet na objemu finančních prostředků," řekl Dostál. U západní části obchvatu se čeká na stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k výběrovému řízení na zhotovitele dokumentace pro územní rozhodnutí.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 2.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.6 + 18.1) *

Zpět na přehled