Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 18. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Stavba křižovatky v kladenské části Švermov má trvat tři měsíce

Stavba křižovatky v kladenské části Švermov má trvat tři měsíce

Stavba křižovatky v kladenské části Švermov má trvat tři měsíce

17.7.2017 11:07, Zdroj: ČTK

Kladno - Stavba kruhové křižovatky v kladenské části Švermov má trvat tři měsíce, stát bude zhruba deset milionů korun. Přesné termíny a částku bude hejtmanství, které je investorem, znát po vyhodnocení tendru, který je nyní vypsaný. Práce začnou zřejmě v srpnu. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí středočeského hejtmanství Pavel Lochař.

Křižovatka zvaná Na Cikánce je špatně přehledná a značně vytížená, vede po ní silnice 118, kterou využívají řidiči mířící z Kladna směrem na Slaný a také na Mělník. Nová kruhová křižovatka má zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy.

Práce budou rozdělené do dvou etap. "Projekt předpokládá uzavírku po celou dobu rekonstrukce," uvedl mluvčí. Provoz budou řídit semafory.

V první etapě začne stavba křižovatky v západní části lokality a řidiči projedou mezi ulicemi 28. října a Průmyslová. V druhé etapě se bude budovat navazující část křižovatky a bude umožněn průjezd mezi ulicemi 28. října a Na Kopci.

Přilehlé silnice budou podle mluvčího opraveny pouze v nutné délce k napojení na novou křižovatku. Kraj zatím neplánuje jejich rozsáhlejší rekonstrukci, Průmyslovou ulici nechalo město Kladno nedávno opravit s pomocí evropských dotací.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 5, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.1 + 38.0) *

Zpět na přehled