Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Státu hrozí miliardová pokuta, když nepostaví ubytovnu

Státu hrozí miliardová pokuta, když nepostaví ubytovnu

Státu hrozí miliardová pokuta, když nepostaví ubytovnu

25.10.2010 19:23, Zdroj: ČTK

Pokud stát odstoupí od nákladného projektu výstavby nové ubytovny a dalších objektů v Ústřední vojenské nemocnici, hrozí mu až miliardová pokuta. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Zmínku o postihu při jednostranném odstoupení od projektu obsahuje podle serveru smlouva uzavřená mezi ministerstvem obrany a konsorciem Prague Military Hospital Consession (PMHC) na sklonku vlády úřednického kabinetu premiéra Jana Fischera. Existenci smluvní pokuty Aktuálně.cz potvrdil ministr obrany Alexandr Vondra.
    

Miliardová výše finančního postihu není podle serveru ve smlouvě přímo uvedena. V textu kontraktu je místo ní vzorec, který je kombinací nákladů vynaložených na přípravu projektu a kalkulace možného výdělku. "V debatě o sankcích padla částka jedné miliardy, pokud armáda od projektu ustoupí," uvedl podle Aktuálně.cz státní úředník obeznámený s případem.
    

Zástupce konsorcia PMHC Tomáš Hardt odmítl potvrdit, zda je výše pokuty opravdu jedna miliarda korun. "To vám ani nepotvrdím, ani nevyvrátím. Faktem prostě je, že se ten projekt připravoval pět let a je jasné, že jsme s ním měli vysoké náklady," uvedl podle serveru.
   

 Výstavba v areálu Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích měla původně stát pouze zhruba 800 milionů korun, v průběhu let se ale vyšplhala až na současných pět miliard. Projektanti nárůst ceny vysvětlují tím, že oproti původně plánované výstavbě ubytovny sester postaví ještě hotel, konferenční centrum, bazén, parkoviště a novou kapli.
    

Hardt v minulosti podnikal s lidmi, kteří byli později odsouzeni za daňové podvody. V Jindřichově Hradci vybudoval elektrárnu spalující biopaliva. Jeho společníky přitom po jistou dobu byli Marek a Lubomír Podlipní. Tedy bratři, po kterých pátrá Interpol, protože nenastoupili k šestiletému trestu odnětí svobody.
    

Hardtův mediální zástupce Karel Samec však již dříve ČTK řekl, že Hardtovo společné působení s hledanými bratry bylo velmi krátké. Podlipní měli údajně podíl v jedné z 12 firem, které vlastní Hardt se svým společníkem a druhým z majitelů EC Property Markem Šimákem. Podlipní odešli z projektu energetického centra dlouho před jeho dokončením, dodal Samec.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.4 + 6.6) *

Zpět na přehled