Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Státní zastupitelství navrhlo dovolání v neprospěch Lessyho

Státní zastupitelství navrhlo dovolání v neprospěch Lessyho

Státní zastupitelství navrhlo dovolání v neprospěch Lessyho

13.11.2013 17:26, Zdroj: ČTK

Praha - Městské státní zastupitelství v Praze dnes podalo návrh na dovolání v kauze odvolaného policejního prezidenta Petra Lessyho. Nesouhlasí s říjnovým rozhodnutím pražského městského soudu, který Lessyho trestní stíhání zastavil jako nezákonné. ČTK to řekla mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová. Případné podání dovolání je v kompetenci nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

Lessy čelil obžalobě ze zneužití pravomoci a z pomluvy kvůli tomu, že údajně nechal uniknout do médií negativní informace o náměstkovi krajského policejního ředitelství ve Zlíně Jaroslavu Vaňkovi. Obvodní soud Lessyho zprostil viny, odvolací pražský městský soud následně trestní řízení zastavil s argumentem, že ve stejné věci již bylo rozhodnuto v kázeňském řízení. S tímto právním názorem však státní zastupitelství nesouhlasí.

"Jednání, které bylo předmětem obžaloby, není totožné s jednáním, které bylo řešeno v kázeňském řízení. Kázeňské řízení neřešilo skutek spočívající ve vynesení interní písemnosti s cílem dehonestovat osoby, jichž se informace týkala," uvedla Zenklová.

Lessy chce na základě rozhodnutí soudu usilovat o návrat do funkce policejního prezidenta, které se po jeho odvolání ujal Martin Červíček.

Obžaloba tvrdila, že Lessy v září 2011 předal své mluvčí anonym na náměstka Vaňka a pověřil ji, aby dokument poskytla novináři Práva. Následně v rozhovoru pro deník uvedl, že jeden z údajných členů takzvaného Toflova gangu Rudolf Setvák "zametal" jako pracovník policejní inspekce oznámení na Vaňka. Lessy se hájil tím, že své mluvčí žádné materiály s pokynem, aby je předala novináři, nedal. Redaktor se ho prý na Vaňka sám telefonicky dotazoval.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.0 + 13.1) *

Zpět na přehled