Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Státní zástupci se ohradili proti kritice od politiků

Státní zástupci se ohradili proti kritice od politiků

Státní zástupci se ohradili proti kritice od politiků

18.7.2013 15:55, Zdroj: ČTK

Praha - Unie státních zástupců se dnes ohradila proti kritice žalobců ze strany aktivních politiků. Unie tak zřejmě reagovala na středeční vyjádření někdejšího premiéra a poslance ODS Petra Nečase, který se opřel do olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana kvůli kauze bývalé šéfky Nečasova kabinetu Jany Nagyové. Podle expředsedy vlády Ištvan přivedl ČR do politické krize.

Výkonný výbor unie v prohlášení, které zaslal ČTK, sdělil, že nelze obecně odmítnout možnost kritizovat policii, státní zástupce a soudce. "Výkonný výbor ale zdůrazňuje, že jakákoli kritika postupu státních zástupců ze strany aktivních politiků by měla být zdrženlivá, korektní, odborná, věcná a nesmí být nátlakem a osobním napadáním jednotlivých státních zástupců," informovala unie.

Podle ní jsou si státní zástupci vysoké míry odpovědnosti, která je spojena s jejich funkcí, vědomi, a v případě zjištění závažného pochybení by měli být připraveni sami ji dovodit a přijmout. "Česká republika je demokratický právní stát s kontrolními mechanismy fungujícími v průběhu celého trestního řízení," dodává unie.

Podle Nečase obvinění jeho blízké spolupracovnice Nagyové a tří exposlanců ODS provázely manipulace ze strany státního zastupitelství a soudců. Někdejší premiér také přejmenoval kauzu, která je někdy nazývána jako Nagygate, na Ištvangate.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.2 + 38.3) *

Zpět na přehled