Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Státní zástupce obžaloval dva muže v případu náchodské nemocnice

Státní zástupce obžaloval dva muže v případu náchodské nemocnice

Státní zástupce obžaloval dva muže v případu náchodské nemocnice

18.12.2018 11:32, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Krajské státní zastupitelství obžalovalo dva muže v souvislosti s miliardovou zakázkou na přestavbu náchodské nemocnice. Konkrétně jde o dva trestné činy ukončené ve stádiu pokusu, tedy o zneužití pravomoci úřední osoby a o sjednání výhody při zadání veřejné zakázky při veřejné soutěži a veřejné dražbě. ČTK to dnes řekl Pavel Hochmann z Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové.

Obžalovanými jsou bývalý vedoucí odboru investic Královéhradeckého kraje a jeden externí poradce pro investice. V listopadu byla Krajskému soudu v Hradci Králové podána obžaloba, řekl ČTK Hochmann. V případě prokázání viny hrozí oběma mužům, kteří již na úřadě nepracují, pět až 12 let vězení.

Policie případ ukončila podáním návrhu na obžalobu letos v červenci. Státní zastupitelství pak ještě vrátilo policii spis zpět k došetření. "Důvodem bylo to, že jeden z obžalovaných požádal o to, aby byl vyslechnut. Před tím odmítl vypovídat. Bylo mu tedy umožněno, aby se k tomu v přípravném řízení mohl vyjádřit," řekl ČTK Hochmann.

Na hradeckém hejtmanství i dalších místech zasahovali detektivové předloni 22. a 23. září a zajistili tam 15 počítačů, desítku disků a další věci. Policisté zasahovali ještě před otvíráním obálek v tendru na přestavbu náchodské nemocnice. Kraj po policejní zásahu otevírání obálek opakovaně posunul a nové vedení kraje 15. prosince 2016 rozhodlo o zrušení třetího tendru. Kraji se stavební firmu podařilo vybrat až ve čtvrté soutěži.

Stavbu nemocnice kraj připravoval mnoho let. Podle původních plánů se mělo začít stavět již v roce 2012 a hotovo mělo být do poloviny roku 2015.

Přestavba nemocnice za 1,344 miliardy korun bez DPH je největším současným investičním projektem kraje. Stavba začala v dubnu a odehrává se za plného provozu nemocnice. Hotovo by mělo být v polovině roku 2020.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.6 + 28.6) *

Zpět na přehled