Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 24. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Šraier byl odvolán z dozorčí rady SNEO, Piráti mluví o účelovosti

Šraier byl odvolán z dozorčí rady SNEO, Piráti mluví o účelovosti

Šraier byl odvolán z dozorčí rady SNEO, Piráti mluví o účelovosti

3.6.2019 13:58, Zdroj: ČTK

Praha - Valná hromada společnosti SNEO, ve které je jediným akcionářem městská část Praha 6, dnes odvolala z dozorčí rady Vladimíra Šraiera (Piráti). Skončit ve funkci má ke konci srpna. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) ho na facebooku městské části označil za "nezpůsobilého a morálně vyhořelého člověka", Šraier odvolání považuje za diskreditaci nepohodlného člena dozorčí rady. Na členství v dozorčí radě SNEO zároveň rezignoval místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN). Na jeho místo valná hromada jmenovala Jana Sedláčka.

Šraier byl odvolán ke konci srpna, aby měl možnost se seznámit s chystanými dokumenty k transformaci firmy SNEO. Podle Koláře totiž Piráti mluví o účelovosti odvolání kvůli zatajování ve SNEO. "Veřejná zakázka Porovnání variant transformace SNEO, a. s., tedy právně daňová analýza, má být dle smlouvy předána do 7. srpna 2019," uvedl starosta. Piráti podle něj o chystaném odvolání Šraiera ví už dlouho, ale dosud nenavrhli jeho nástupce. Piráti jsou v Praze 6 v opozici společně s hnutím ANO a Zelenými. Městskou část vede koalice TOP 09, KDU-ČSL, ODS a STAN.

Kolář poukázal na dřívější spory radnice se Šraierem. "Nemohu ovšem v orgánu, který má dozorovat práci vedení společnosti, akceptovat člověka, kterého musela radnice před několika lety žalovat, aby uhradil utopený notebook," podotkl. Šraier na facebooku napsal, že hlavním důvodem k jeho odvolání je služební notebook, který mu v roce 2015 v Chorvatsku spadl do moře. Městská část po něm požadovala náhradu škody 32.590 korun, s čímž Šraier nesouhlasil. Radnice pak předloni v únoru podala žalobu, Šraier následně zaplatil 20.000 korun a po soudním smíru podle svého vyjádření doplatil ještě 6000 korun.

Kolář také kritizoval dřívější okolnosti kolem Šraierova služebního telefonu. Šraier v minulosti v dozorčí radě městské firmy Trade Centre Praha požádal o služební telefon iPhone za téměř 40.000 korun. Poté, co se informace dostala do médií, se omluvil a telefon se rozhodl zaplatit ze svého. V květnu Šraier na členství v dozorčí radě Trade Centre Praha rezignoval.

Akciová společnost SNEO se zabývá především správou a údržbou nemovitostí. Vznikla k 1. lednu 2004. Praha 6 jako její jediný akcionář do svých programových priorit zahrnula transformaci SNEO na moderní a otevřenou servisní společnost.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.7 + 25.6) *

Zpět na přehled