Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Správní soud vrátil do hry čtvrtmilionovou pokutu pro Velešín

Správní soud vrátil do hry čtvrtmilionovou pokutu pro Velešín

Správní soud vrátil do hry čtvrtmilionovou pokutu pro Velešín

20.2.2017 09:18, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud vrátil do hry čtvrtmilionovou pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro město Velešín v jižních Čechách. Zakázkou na vybudování základní technické vybavenosti lokality Jih určené pro bydlení se bude znovu zabývat Krajský soud v Brně, který pokutu původně zrušil, ale ÚOHS nyní uspěl s kasační stížností. Vyplývá to z informací na webu NSS. Soud zveřejnil pouze svůj verdikt bez odůvodnění.

Město zakázku vypsalo v roce 2008 a podepsalo smlouvu se společností AM Invest CZ s.r.o. Developer získal pozemky za jednu korunu za metr čtvereční. Měl zasíťovat lokalitu a pozemky dál prodávat dalším subjektům nejvýše za 890 Kč za metr čtvereční.

V roce 2012 byl ale uzavřen dodatek ke smlouvě, jímž byly všechny závazky a práva převedeny z původního dodavatele na společnost Tangenta, spol. s r.o.

Uzavření dodatku podle ÚOHS představuje samostatnou veřejnou zakázku, když předpokládaný nepeněžitý závazek zadavatele, jenž byl hrazen formou prodeje pozemků, činil více než 25 milionů korun.

"Zadavatel tedy nepostupoval podle zákona, neboť veřejnou zakázku nezadal v některém ze zákonem stanovených typů zadávacího řízení," uvedl už dříve k případu předseda ÚOHS Petr Rafaj. Výběru nového dodavatele podle něj nepředcházelo žádné transparentně provedené zadávací řízení, které by objektivně dokládalo, že právě vybraný uchazeč nabízí nejlepší smluvní podmínky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.1 + 23.8) *

Zpět na přehled