Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Správní soud se bude zabývat pokutou pro pražský dopravní podnik

Správní soud se bude zabývat pokutou pro pražský dopravní podnik

Správní soud se bude zabývat pokutou pro pražský dopravní podnik

19.8.2013 10:26, Zdroj: ČTK

Brno - Pokutou 800.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) se bude zabývat Nejvyšší správní soud (NSS). Antimonopolní úřad podal kasační stížnost. Vadí mu rozsudek Krajského soudu v Brně z počátku července, který pokutu zrušil. ČTK to zjistila z webu NSS. ÚOHS dopravnímu podniku pokutu uložil za údajné chyby v tendru na úklid stanic metra.

Spor o pokutu se táhne několik let. Úřad se případem opakovaně zabýval od roku 2008. Předtím, než uložil definitivně pokutu, předseda ÚOHS Petr Rafaj kauzu dvakrát vracel svým podřízeným k dopracování. Naposledy před třemi lety po nich chtěl, aby lépe zdůvodnili pokutu. Její výše se ale dalším posuzováním nezměnila.

Antimonopolnímu úřadu vadily podmínky tendru z roku 2008. Podle něj dopravní podnik nedovoleně omezil počet zájemců o zakázku pouze na firmy, které už úklid ve stanicích metra zajišťovaly.

Podle údajů ÚOHS se mohl do tendru přihlásit pouze uchazeč, jehož průměrný obrat za obdobnou činnost, jako byla ta v zakázce DPP, neklesl za poslední tři roky pod limit 20 milionů korun. Podnik také požadoval doložení toho, že zájemce o zakázku v minulosti už služby komplexního a nepřetržitého úklidu stanic podzemní hromadné dopravy poskytoval, a to minimálně po dobu 12 měsíců a v rozsahu minimálně šesti uklizených stanic.

Dopravní podnik oproti tomu při správním řízení trval na tom, že úklid stanic metra je zcela specifickou a ojedinělou činností, která jen stěží nalezne srovnání s úklidem v jakýchkoli jiných prostorách v ČR.

Tendr vyhlásil dopravní podnik v roce 2008. Výběrové řízení ale zrušil, neboť komise vyřadila nabídky všech tří uchazečů. Podnik poté uzavřel smlouvu s jedním z uchazečů, sdružením dvou firem CDV služby a V-Trade.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

NwzYcCeWcLBGkVpcMkd 8.8.2016 21:41

ptZJ2t <a href="http://cakwunhmwqzs.com/">cakwunhmwqzs</a>, [url=http://wgegfjgntchm.com/]wgegfjgntchm[/url], [link=http://xvwdtywlmmbn.com/]xvwdtywlmmbn[/link], http://zijkwwznrwyc.com/

LGvQppTmkgRXN 14.10.2016 21:13

1B02BX <a href="http://pxjcfsvjafuf.com/">pxjcfsvjafuf</a>, [url=http://wofuvxpzvdgq.com/]wofuvxpzvdgq[/url], [link=http://zsxrvszomqef.com/]zsxrvszomqef[/link], http://bwtqzqnskhft.com/


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.4 + 22.0) *

Zpět na přehled