Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Správa silnic Olomouckého kraje podala žalobu proti pokutě

Správa silnic Olomouckého kraje podala žalobu proti pokutě

Správa silnic Olomouckého kraje podala žalobu proti pokutě

20.11.2014 10:26, Zdroj: ČTK

Brno - Správa silnic Olomouckého kraje (SSOK) podala žalobu proti pokutě 150.000 korun, kterou dostala v srpnu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Tendrem na rekonstrukci silnice druhé třídy mezi Hanušovicemi a Bohdíkovem na Šumpersku se bude zabývat Krajský soud v Brně. ČTK to dnes řekla bez bližších podrobností mluvčí soudu Lenka Smutná Polachová.

O zakázku za více než 16 milionů korun se v roce 2012 ucházelo několik firem. Dvě z nich podle SSOK neprokázaly kvalifikaci v plném rozsahu. V jednom případě zadavatel vyzval zájemce o zakázku o doplnění podkladů, v případě společnosti ECOVIA Haná to ale neudělal a firmu z tendru vyloučil.

Podle ÚOHS je tento postup diskriminační. "Zadavatel musí k dodavatelům přistupovat stejným způsobem," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj. V nabídce Ecovie bylo sice více nejasností, to ale podle Rafaje nemůže být důvodem k tomu, aby zadavatel zakázky přistupoval k firmám rozdílně. Tendr nakonec vyhrála společnost Silnice Klatovy. Nabídka Ecovie byla o zhruba půl milionu nižší.

Ředitel SSOK Drahomír Babnič v srpnu ČTK řekl, že správa silnic podle jeho názoru nepochybila, protože vyloučená firma nedoložila několik požadovaných materiálů. "Zákon říká, že jsme nemuseli požadovat upřesnění. V té době byla praxe taková, že se v podobných případech vylučovalo," podotkl Babnič. Podle něj se vedení SSOK o dalším postupu poradí s právníky a zřejmě se proti pokutě bude bránit u soudu.

SSOK hrozila pokuta až do výše 1,6 milionu korun. Už jednou byla totiž za porušení zákona o veřejných zakázkách trestána. Podle Rafaje uložená pokuta plní preventivní i represivní funkci.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (35.9 + 6.2) *

Zpět na přehled