Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Správa silnic Olomouckého kraje dostala od ÚOHS pokutu 150 tisíc

Správa silnic Olomouckého kraje dostala od ÚOHS pokutu 150 tisíc

Správa silnic Olomouckého kraje dostala od ÚOHS pokutu 150 tisíc

18.9.2012 11:30, Zdroj: ČTK

Brno - Správa silnic Olomouckého kraje dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 150 tisíc korun. Chybovala v tendru na rekonstrukci mostu v Unčovicích. Rozhodnutí je pravomocné. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Firmy, které se o zakázku ucházely, měly doložit seznam minimálně čtyř mostů postavených v posledních pěti letech pro veřejnou správu a jeden další most pro soukromou sféru. Podle ÚOHS tato kritéria neodpovídala druhu, rozsahu a složitosti předmětu plnění veřejné zakázky.

Podle Rafaje není z hlediska náročnosti rozdíl mezi výstavbou mostu pro soukromý nebo veřejný subjekt a rozlišení zadavatelů na soukromé, a veřejné je proto zcela neopodstatněné a diskriminační. "Restriktivní postup zadavatele bezdůvodně omezil okruh možných dodavatelů a zamezil účasti dalších uchazečů. Tento postup tak mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl Rafaj.

Stanovení požadavků nesouvisejících s prokázáním technické způsobilosti dodavatele může podle něj vést ke znemožnění účasti dodavatelům, kteří požadavky sice nesplňují, ale přesto jsou schopni veřejnou zakázku provést.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.3 + 16.3) *

Zpět na přehled