Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Správa hmotných rezerv dostala za Karty krize od ÚOHS pokutu

Správa hmotných rezerv dostala za Karty krize od ÚOHS pokutu

Správa hmotných rezerv dostala za Karty krize od ÚOHS pokutu

15.11.2013 14:42, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil Správě státních hmotných rezerv (SSHR) pokutu 40.000 korun za smlouvu se státní firmou Čepro. Správa hmotných rezerv ji podepsala bez výběrového řízení na zajištění dodávek pohonných hmot pro policii a další složky státu prostřednictvím odběrových Karet krize. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na webu ÚOHS, který se případem zabýval tři roky. Na počátku byla stížnost společnosti CCS.

ÚOHS dospěl k závěru, že dodávka 45.000 kusů karet včetně zajištění systému jejich provozu je jednou veřejnou zakázkou s cenou přes 2,5 milionu korun bez DPH, a to i přesto, že zadavatel dosud nepořídil z tohoto množství 33.000 karet.

Podle předsedy ÚOHS Petra Rafaje měla Správa státních hmotných rezerv zakázku zadat v některém ze zadávacích řízení v souladu se zákonem o veřejných zakázkách.

Antimonopolní úřad při stanovení výše pokuty přihlédl k tomu, že přestože Správa státních hmotných rezerv obdržela od CCS námitky, tak nepřijala žádné opatření k nápravě.

"Úřad dále přihlédl ke skutečnosti, že zadavatel čerpá dané plnění neprůhledným způsobem, kdy není zřejmé, za jakou částku budou zadavateli případně prodávány další odběrové karty," uvedl Rafaj v rozhodnutí.

Takzvaná Karta krize má sloužit hlavně k tankování v mimořádných situacích. Policie v minulosti uvedla, že žádné výběrové řízení nebylo nutné. Karta, která umožňuje tankovat paliva v rámci povinné obměny hmotných rezerv státu, je sice určena pro výdej při povodních a dalších krizových situacích, ale policie ji už využívá i při klasickém tankování v "mírových" situacích.

SSHR chtěla původně vydat na 200.000 Karet krize nejen pro policii, armádu, hasiče, ale i pro další složky integrovaného záchranného systému, případně i pro energetické firmy, jako je třeba ČEZ, které jsou zásadní pro chod státu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.7 + 45.6) *

Zpět na přehled