Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Správa a údržba silnic JM kraje dostala od ÚOHS pokutu 60.000 Kč

Správa a údržba silnic JM kraje dostala od ÚOHS pokutu 60.000 Kč

Správa a údržba silnic JM kraje dostala od ÚOHS pokutu 60.000 Kč

13.11.2012 16:05, Zdroj: ČTK

Brno - Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) chybovala v tendrech na rekonstrukci přestupních železničních uzlů v Hrušovanech u Brna a Rajhradě na Brněnsku. Dostala za to od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 60.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu ÚOHS. Správa silnic se odvolávat nebude a pokutu zaplatí.

 

Cena zakázek je v součtu více než 20 milionů korun. Obě jsou z roku 2008.

SÚS JMK v zadávací dokumentaci neuvedla způsob hodnocení nabídek podle hodnoticích kritérií. Zákon porušila i tím, že do zprávy o posouzení a hodnocení nabídek neuvedla u jednoho dílčího kritéria popis způsobu hodnocení nabídek a údaj o tom, jak byly nabídky hodnoceny.

Tím podle ÚOHS porušila zásadu transparentnosti zadávacího řízení, což mohlo podstatně ovlivnit výběr nejvhodnějších nabídek. Zakázky získaly společnosti Pittel + Brausewetter a D.I.S.

K soudu se SÚS JMK odvolávat nebude a pokutu zaplatí. "Vyhodnotili jsme to tak, že bychom patrně neobstáli, za podobné pochybení už jsme pokutu dostali," uvedl ředitel SÚS JMK Jan Zouhar. Zdůraznil však, že organizace přesto vybrala nejlevnější nabídku. "Pokuty u nás předepisujeme k úhradě zaměstnancům. Oba dva, kteří tyto zakázky dělali, budou postiženi. Stále u nás pracují," doplnil Zouhar.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.1 + 44.1) *

Zpět na přehled