Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » SPOZ v Plzeňském kraji opět změnila kandidátku, lídrem je Kůrka

SPOZ v Plzeňském kraji opět změnila kandidátku, lídrem je Kůrka

SPOZ v Plzeňském kraji opět změnila kandidátku, lídrem je Kůrka

18.9.2013 07:49, Zdroj: ČTK

Plzeň - Strana práv občanů - zemanovci v Plzeňském kraji opět změnila kandidátku. Krajské vedení strany přitom nic o změnách neví a oficiálně ani neví, kdo je v kraji jejím lídrem, jaká jména na listině jsou a v jakém pořadí. Krajská šéfka a místopředsedkyně SPOZ Dita Portová dnes ČTK řekla, že někteří regionální členové nesou postup stranické centrály a její zasahování do demokraticky schválené kandidátky se značnou nevolí.

Kandidáty a jejich pořadí schválila původně krajská konference 5. září a do čela postavila Portovou. Ústředí strany ale ve čtvrtek kandidátku změnilo, jako lídra určilo předsedu odborové organizace Škoda Power Jaroslava Seemanna a Portovou odsunulo na čtvrté místo. Seemann nakonec z vážných zdravotních důvodů kandidaturu nepřijal. Lídrem na dnes podané kandidátce tak je Jan Kůrka, řekl dnes ČTK místopředseda strany Vladimír Kruliš. Bývalý sportovní střelec, držitel zlaté medaile ve střelbě na olympiádě v Mexiku v roce 1968 Kůrka byl původně na druhém místě krajem sestavené kandidátky. Za Kůrkou jsou nyní podle Kruliše na dalších místech kandidátky bývalí ministři vlády Miloše Zemana Eduard Zeman a Jaromír Schling. O tom, zda a na jaké pozici je tam Portová, Kruliš ČTK nic neřekl. Zeman i Schling byli i na původní kandidátce, kterou sestavila krajská konference, na čtvrtém a pátém místě.

"O tom, kdo je náš lídr, že jsme měli vůbec podanou kandidátku a že se opět změnilo pořadí na prvních místech, se jako předsedkyně krajské organizace a místopředsedkyně strany dozvídám až od vás," řekla ČTK večer Portová. Ústředí SPOZ podle ní neschválilo ani krajskou organizací navrženého volebního zmocněnce a údajně na návrh prezidentova kancléře Vratislava Mynáře dosadilo jiného zmocněnce. "Toho člověka ale neznám, nemáme tudíž žádné informace ani od něj," řekla Portová. S regionální organizací podle ní nikdo ze stranického vedení nekomunikuje, ani když se pokoušela zjistit podrobnosti o kandidátce.
Původní nominace Seemanna jako lídra se Portové nelíbilo. "Není členem SPOZ, nikdy jsem ho neviděla, nebyl na krajské konferenci, nevím, jak bych s ním měla komunikovat," řekla odpoledne. Nyní doufá, že s Kůrkou, kterého sama původně navrhovala jako krajského lídra, lze vést kampaň podle připraveného scénáře.

"Budeme se ale asi muset bavit s vedením o tom, jak centrála mění lídra a pořadí lidí na kandidátce, které jsme pracně, ale nejdemokratičtějším možným způsobem na krajské konferenci sestavovali," řekla Portová. Nechtěla zatím říci, jestli bude krajská organizace podnikat kvůli zásahům do kandidátky nějaké kroky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.2 + 20.9) *

Zpět na přehled