Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 8. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Sportovci v Jičíně mají nové šatny a zázemí za 41 milionů korun

Sportovci v Jičíně mají nové šatny a zázemí za 41 milionů korun

Sportovci v Jičíně mají nové šatny a zázemí za 41 milionů korun

12.10.2017 11:40, Zdroj: ČTK

Jičín - Město Jičín dnes ve sportovním areálu v Lipách otevřelo nové šatny a zázemí za 41 milionů korun bez DPH. Sportovci se tak již nebudou muset převlékat v 50 let starém objektu, který vznikl pro potřeby spartakiády a byl již v dezolátním stavu. Kvůli nevyhovujícím šatnám nechtěly do jinak moderního jičínského areálu jezdit na soustředění oddíly z jiných měst Česka. Areál zahrnuje sportovní halu, krytý bazén a venkovní hřiště a sportoviště. Konají se v něm soutěže celostátního významu.

Stavba šaten byla současnou největší investicí sedmnáctitisícového města. Šatny byly od loňského srpna vybudovány na místě bývalých šaten, které stavbaři předtím zbourali. "Nový objekt bude sloužit pro fotbal, tenis, volejbal a atletiku. Objekt je dvoupodlažní a bezbariérový," řekl ČTK mluvčí radnice Jan Jireš. Na stavbu město získalo od ministerstva školství dotaci zhruba 15 milionů korun.

Projekt stavby šaten byl kvůli ceně předmětem diskusí v jičínském zastupitelstvu. Některým zastupitelům se nelíbila cena, která byla vedením radnice původně předložena na úrovni 56 milionů korun bez DPH. Nakonec se zastupitelé shodli na tom, že v tendru na stavební firmu bude stanovena podmínka maximální ceny 48 milionů korun. V soutěži pak bylo 11 uchazečů, nejnižší cenu nabídla pardubická firma Chládek a Tintěra.

Jičín letos plánuje investice ve výši 160 milionů korun. Kromě nyní dokončených šaten je druhou velkou investicí letos zahájená rekonstrukce Biografu Český ráj za 35 milionů korun bez DPH. Oprava kina by měla být hotová do léta 2018 a také ji dělá firma Chládek a Tintěra Pardubice.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.7 + 12.4) *

Zpět na přehled