Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 22. 9. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Spor kvůli auditu u krajských silničářů dělí středočeskou koalici

Spor kvůli auditu u krajských silničářů dělí středočeskou koalici

Spor kvůli auditu u krajských silničářů dělí středočeskou koalici

12.10.2017 14:27, Zdroj: ČTK

Praha - Ve vedení Středočeského kraje se rozhořel spor kvůli auditu u krajských silničářů, věc by měli zástupci ANO, ODS, STAN a Nezávislých Středočechů řešit v pátek na koaličním jednání. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) hovoří o možném porušování koaliční smlouvy a programového prohlášení. Na dnešní tiskové konferenci kritizovala mediální vyjádření koaličních partnerů týkající se auditu v krajské správě a údržbě silnic. Upozornila i na nízké čerpání investic. Reakci koaličních stran ČTK zjišťuje.

"Doufám, že to bude kulatý stůl a bude nás tam dost zástupců za jednotlivé strany a že si ty věci řekneme otevřeně a zrevidujeme, zda všichni dodržujeme koaliční smlouvu a programové prohlášení," uvedla Pokorná Jermanová. Podle ní existuje několik indicií, že smlouva a programové prohlášení jsou porušovány a je ohrožován chod kraje.

Zástupci ANO se ohradili proti výrokům v médiích, které se týkaly zakázky na audit v krajské správě a údržby silnic. Předseda finančního výboru zastupitelstva Michael Pánek (ODS) dnešní Mladé frontě Dnes řekl, že nabídková cena vítězné firmy byla neobvykle nízká. "Aktivita pochází, pro mě nepochopitelně, z řad koaličního partnera. To znamená od předsedy výboru pro finance pana zastupitele Pánka, a to přesto, že všechna rozhodnutí rady jsou vždy za přítomnosti zástupců ODS," řekla hejtmanka. Audit podle ní hnutí podporuje a nikdo z ANO do tendru na firmu, která audit provede, nevstupuje. Podle hejtmanky je nepochopitelné, jak se Pánek k některým informacím dostal. Pánkovo vyjádření ČTK zjišťuje.

Mezi problémy Jermanová Pokorná jmenovala i soutěže na dodávku notebooků pro zastupitele či leasing na auta. Na stole radního pro investice a majetek Martina Macháčka (STAN) se podle ní kupí materiály, které je nutné podepsat a schválit. Macháček už dříve namítl, že denně podepisuje smlouvy, z nichž některé mají stovky stran. Řekl, že nemůže smlouvy podepisovat, aniž by věděl, co v nich je.

Na pátečním koaličním jednání chtějí členové ANO hovořit také o takzvaných kotlíkových dotacích, kde se podle nich také často objevují problémy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.3 + 33.2) *

Zpět na přehled