Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soudkyně Králová se po pauze vrátí k tzv. kauze trafik

Soudkyně Králová se po pauze vrátí k tzv. kauze trafik

Soudkyně Králová se po pauze vrátí k tzv. kauze trafik

13.6.2018 03:05, Zdroj: ČTK

Praha - Soud dnes bude pokračovat v projednávání kauzy tzv. trafik pro poslance, a to po pauze vynucené kárným řízením proti soudkyni Heleně Králové. Obžalobě čelí expremiér Petr Nečas, jeho žena Jana (dříve Nagyová) a někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Případ, který přesně před pěti lety odstartovala razie na úřadu vlády a který vedl k pádu Nečasova kabinetu, se týká údajného podplacení tří poslanců ODS slibem lukrativních funkcí výměnou za to, že se vzdají mandátu a nechají projít vládní daňový balíček.

Soudní senát se kauzou zabýval naposledy loni v prosinci, kdy státní zástupce vznesl námitku podjatosti Králové. Vadilo mu, že označila za nezákonné odposlechy, které jsou součástí důkazního materiálu. Soudkyně se však podjatou necítí a v tomto ohledu ji následně podpořil i nadřízený soud.

Králová však od poloviny prosince vůbec soudit nesměla, protože ji ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zprostil výkonu funkce do doby, než bude rozhodnuto o dvou kárných žalobách proti ní. Kárný senát ji nakonec potrestal pouze snížením platu namísto navrhovaného odebrání taláru, takže žena od dubna znovu pracuje.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.1 + 18.8) *

Zpět na přehled