Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud zrušil půlmilionovou pokutu pro Lesy ČR od ÚOHS

Soud zrušil půlmilionovou pokutu pro Lesy ČR od ÚOHS

Soud zrušil půlmilionovou pokutu pro Lesy ČR od ÚOHS

22.3.2016 14:12, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně zrušil půlmilionovou pokutu pro státní podnik Lesy ČR za údajné chyby v tendru na dodávky ochranných pracovních prostředků. Případ se vrací na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to zjistila z webu soudu.

Lesy ČR zadávaly zakázku v roce 2010. Pro výpočet nabídkové ceny měli uchazeči využít položky uvedené ve vzorovém koši výrobků, který vycházel z nákupů provedených zadavatelem v minulosti, přičemž množství odpovídalo odběrům za rok. Na základě vzorového koše uchazeči vypracovávali cenové nabídky.

ÚOHS dosud tvrdil, že Lesy ČR měly v úmyslu objednávat i zboží, které nebylo ve vzorovém koši uvedené. Tento postup prý mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Smlouva s vítěznou firmou byla podle ÚOHS navíc v rozporu s návrhem rámcové smlouvy obsaženým v nabídce firmy.

ÚOHS původně uložil státní firmě milionovou pokutu. Předseda úřadu Petr Rafaj ale rozhodnutí svých podřízených zrušil, protože nebylo dostatečně srozumitelné.

Tendr se týkal nákupu například rukavic, ochranných sluchátek, brýlí, helem, obuvi a pracovních oděvů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

XBsjrZOXR 1.11.2016 02:25

9OXlQ6 <a href="http://gldossljwlvp.com/">gldossljwlvp</a>, [url=http://oegacdyvonow.com/]oegacdyvonow[/url], [link=http://zjsnihrqiheu.com/]zjsnihrqiheu[/link], http://vquodlgcqjim.com/


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.4 + 3.7) *

Zpět na přehled