Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud zrušil půlmilionovou pokutu pro CERMAT od ÚOHS

Soud zrušil půlmilionovou pokutu pro CERMAT od ÚOHS

Soud zrušil půlmilionovou pokutu pro CERMAT od ÚOHS

27.9.2018 17:18, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně zrušil půlmilionovou pokutu, kterou uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Centru pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT). Rozhodnutí dnes soud zveřejnil na své elektronické úřední desce.

Úřad pokutu uložil v roce 2015 za výběr firmy, která zajišťovala informační infrastrukturu a kontrolu společné části maturitní zkoušky bez soutěže. Teď musí ÚOHS celý případ posoudit znovu.

Podle původního rozhodnutí ÚOHS zvolil CERMAT pro výběr firmy jednací řízení bez uveřejnění v rozporu se zákonem. CERMAT si služby objednal od firmy NESS CZECH.

"Nebyla naplněna podmínka krajně naléhavého případu, který zadavatel nezpůsobil a ani nemohl předvídat. Tímto postupem zadavatele mohl být ovlivněn výběr nejvhodnější nabídky," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj v rozhodnutí druhého stupně, když proti prvního rozhodnutí soudu podal CERMAT rozklad.

Dalšího deliktu se podle antimonopolního úřadu dopustil uzavřením smlouvy bez povinného uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení.

Zároveň tehdy zamítl návrh firmy CGI IT Czech Republic na uložení zákazu plnění smlouvy. Vedly jej k tomu takzvané důvody hodné zvláštního zřetele spojené s veřejným zájmem.

Pokud by CERMAT neměl informační systém zajištěný, nemohl by vykonávat své povinnosti související s maturitami. "Tím by bylo ohroženo ukončení středoškolského vzdělávání žáků v maturitních ročnících," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.5 + 25.0) *

Zpět na přehled