Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud zrušil pokutu 300.000 Kč pro olomouckou radnici

Soud zrušil pokutu 300.000 Kč pro olomouckou radnici

Soud zrušil pokutu 300.000 Kč pro olomouckou radnici

2.5.2019 10:57, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně zrušil pokutu 300.000 korun, kterou uložil olomoucké radnici Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za rekonstrukci Dolního náměstí. ČTK to zjistila z úřední desky soudu. Odůvodnění soud nezveřejnil. Zakázku za více než 100 milionů korun v roce 2011 vyhrálo sdružení firem Strabag a Horstav Olomouc, které podaly společnou nabídku. Podle úřadu ale firmy nesplnily kvalifikaci.

"Sankce má působit výchovně a preventivně, má však i represivní charakter, neboť do určité míry napravuje následek porušení právní povinnosti. Domnívám se, že výše uložené pokuty splňuje obě tyto funkce," uvedl v rozhodnutí druhého stupně v roce 2017 předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Antimonopolní úřad městu vytýká, že vybraný uchazeč předložil v nabídce neplatnou smlouvu, kterou prokazoval prostřednictvím subdodavatele ekonomický a finanční kvalifikační předpoklad.

Rekonstrukce Dolního náměstí v Olomouci skončila v roce 2013. Protáhla se mimo jiné kvůli archeologickému průzkumu. Archeologové našli základy románského kostela z 12. století a kaple svaté Markéty z 15. století. Mezi cenné objevy patří také pohřebiště poblíž Neptunovy kašny.

Pokutu muselo město zaplatit už v roce 2017, kdy nabylo právní moci rozhodnutí předsedy úřadu. Proti rozhodnutí soudu je možné podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS). Pokud případné stížnosti NSS nevyhoví a případ se nevrátí na krajský soud, bude se jím znovu zabývat ÚOHS.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.6 + 10.4) *

Zpět na přehled