Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud zrušil milionovou pokutu správě silnic Karlovarského kraje

Soud zrušil milionovou pokutu správě silnic Karlovarského kraje

Soud zrušil milionovou pokutu správě silnic Karlovarského kraje

10.3.2016 11:30, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně zrušil milionovou pokutu, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil Krajské správě a údržbě silnic Karlovarského kraje (KSÚS). Tendrem z roku 2007 na průtah Kraslicemi na Sokolovsku se bude znovu antimonopolní úřad zabývat. ČTK to zjistila z webu soudu, odůvodnění soud nezveřejnil.

Správa silnic při prokazování technických kvalifikačních předpokladů požadovala po firmách doložení seznamu významných dodávek za poslední tři roky. Zákon o veřejných zakázkách přitom zadavateli umožňuje požadovat přehled referenčních zakázek za posledních pět let.

"Zkrácením lhůty nastavil zadavatel pravidla přísněji, než stanovuje zákon, a nepřípustně tak zúžil okruh potencionálních uchazečů o zakázku," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj. U zakázky v objemu 58,8 milionu korun tak podle něj mohl být ovlivněn výběr nejvhodnější nabídky.

"Pokud by zadavatel dodržel lhůty stanovené zákonem, nelze vyloučit, že okruh uchazečů by byl širší a zadavatel mohl obdržet i výhodnější nabídky, než byla nabídka vybraného uchazeče," dodal Rafaj.

Karlovarský kraj, který je zřizovatelem krajské správy silnic v minulosti avizoval, že se chce soudit o výši pokuty, která mu připadala neadekvátní. Chyby ale přiznal.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.4 + 48.2) *

Zpět na přehled