Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud zamítl žalobu Žatce, který se bránil pokutě 200.000 od ÚOHS

Soud zamítl žalobu Žatce, který se bránil pokutě 200.000 od ÚOHS

Soud zamítl žalobu Žatce, který se bránil pokutě 200.000 od ÚOHS

7.6.2018 14:27, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně dnes zamítl žalobu Žatce, který se bránil pokutě 200.000 korun od antimonopolního úřadu, řekla ČTK mluvčí soudu Eva Sigmundová. Město dostalo od úřadu pokutu za chyby v zakázce na rekonstrukci dopravního terminálu, který je v provozu od roku 2015. Reakci města ČTK zjišťuje.

Podle ÚOHS radnice diskriminovala některé uchazeče už v zadávacích podmínkách. O zakázku se mohly ucházet pouze firmy, které v posledních pěti letech stavěly obdobnou budovu kruhového půdorysu, navíc musely mít za sebou i stavbu krytého nástupiště nebo tribuny se založením na pilotech.

Podle úřadu kombinace požadavků do jediné reference mohla ovlivnit výběr nejvýhodnější nabídky. Tendr vyhrály společnosti Silnice group a NEPRO stavební.

"Dostali jsme sankci kvůli tomu, že jsme měli přísné kvalifikační požadavky na zhotovitele. Požadovali jsme, aby zhotovitel měl za sebou v minulosti tři referenční stavby," řekla již v minulosti ČTK starostka Žatce Zdeňka Hamousová. "Požadavky byly přísné, ale určitě jsme nikoho nediskriminovali," dodala.

Město pokutu zaplatilo a k soudu šlo proto, že podle právníka byly šance na úspěch u soudu vysoké.

Nové autobusové nádraží slouží cestujícím od října 2015. Stavba dopravního terminálu s čekárnou a upraveným okolím stála 46,4 milionu korun, evropská dotace z Regionálního operačního programu Severozápad pokryla 85 procent nákladů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.9 + 22.9) *

Zpět na přehled