Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud začne řešit další žalobu EMS kvůli opencard

Soud začne řešit další žalobu EMS kvůli opencard

Soud začne řešit další žalobu EMS kvůli opencard

25.11.2015 03:07, Zdroj: ČTK

Praha - Soud dnes začne projednávat další z řady žalob vlastníka práv ke kartě opencard, firmy eMoneyServices (EMS), na pražský dopravní podnik. Společnost požaduje 43 milionů korun za licence a poskytnuté služby v období let 2011 a 2012. Soud původně na tuto částku vydal platební rozkaz, dopravní podnik jej však rozporoval, a soud tak žalobu musí projednat veřejně. Opencard slouží jako tramvajenka pro zhruba 1,2 milionu lidí.

EMS získala majetková práva k softwaru opencard od společnosti Haguess. Praha s firmou nemá smlouvu na podporu systému a neplatí za licence. EMS proto podala žaloby jak na magistrát, tak na dopravní podnik. Spory se táhnou už řadu měsíců.

V jiné žalobě zase EMS chce 25 milionů korun, protože údajně dopravní podnik ke konci loňského března neoprávněně užíval příslušný software u 250.999 čipových karet. Soudy se zabývají i žalobou EMS na Prahu, po které firma požaduje 43 milionů korun. Vedení města tvrzení o neoprávněném obohacení odmítá.

V aktuální žalobě na dopravní podnik EMS tvrdí, že podnik ke konci loňského března neoprávněně užíval příslušný software u 250.999 čipových karet. Potřebné licence si nedokoupil, ačkoliv jej k tomu firma opakovaně vyzývala. Dalších 43 milionů se EMS domáhá po dopravním podniku u obvodního soudu.

Dřívější audit ukázal, že karta opencard, která pochází z éry primátora Pavla Béma (ODS) a stála přes 1,74 miliardy, je pro město nevýhodná a předražená. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) několikrát řekla, že město už vlastníkovi nezaplatí ani korunu. Karta měla původně mít řadu funkcí, nakonec ale slouží především jako průkaz s předplatným pro MHD.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (42.6 + 12.1) *

Zpět na přehled