Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 24. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud vynese rozsudek v případu zakázky ve zlínské nemocnici

Soud vynese rozsudek v případu zakázky ve zlínské nemocnici

Soud vynese rozsudek v případu zakázky ve zlínské nemocnici

4.6.2019 00:12, Zdroj: ČTK

Zlín - Okresní soud ve Zlíně dnes vynese rozsudek v případu zakázky na modernizaci magnetické rezonance v Krajské nemocnici T. Bati (KNTB) ve Zlíně. Šlo o zakázku za více než 25 milionů korun, která byla podle státní zástupkyně zmanipulovaná. Obžalované bývalé předsedkyni představenstva KNTB Daně Barnášové hrozí za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku až osmileté vězení. Vinu popírá.

Státní zástupkyně Andrea Kalinová navrhla Barnášové pětiletou podmínku. Obhájci požadují zproštění obžaloby. Barnášová podle obžaloby v souvislosti s modernizací přístroje zmanipulovala rozhodování statutárního orgánu společnosti a rozhodování o veřejné zakázce, aby ji získala společnost Philips ČR, která přístroj původně dodala. Podle Kalinové žena neučinila žádný krok, aby si ověřila možnost plnění zakázky jinými dodavateli a neoprávněně upřednostnila společnost Philips ČR.

Zakázka na modernizaci přístroje byla uzavřena se společností Philips ČR v listopadu 2012. Barnášová uvedla, že ji od roku 2011 odpovědný primář upozorňoval na problémy magnetické rezonance. Šlo podle ní například o stále se zhoršující kvalitu snímků nebo špatnou průchodnost přístroje. S tím souvisely dlouhé čekací doby, což podle Barnášové ohrožovalo kvalitu a včasnost léčby. Uvedla, že neučinila žádné kroky k obohacení sebe ani nikoho jiného. Podle obžaloby však byla zakázka zbytečná, protože nemocnice měla s firmou uzavřenou servisní smlouvu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.9 + 25.0) *

Zpět na přehled