Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud vynese rozsudek nad strážníky,kteří údajně týrali bezdomovce

Soud vynese rozsudek nad strážníky,kteří údajně týrali bezdomovce

Soud vynese rozsudek nad strážníky,kteří údajně týrali bezdomovce

13.3.2018 03:16, Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav - Mladoboleslavský okresní soud dnes rozhodne v případu mladoboleslavských městských strážníků, kteří podle obžaloby napadli několik bezdomovců. Podle obhajoby se během hlavního líčení nepodařilo týrání lidí bez domova prokázat, obžaloba se prý opírá pouze o svědecké výpovědi bezdomovců, u kterých se neprokázala jejich důvěryhodnost. Obžaloba viní strážníky ze zneužití pravomoci veřejného činitele a zvlášť závažného zločinu mučení a žádá nepodmíněný trest.

Dva strážníci jsou obžalovaní kvůli sedmi případům z let 2013 až 2016. Podle obžaloby strážníci bezdomovce vozili za město, kde se lidé museli zout a strážníci na ně údajně útočili. Někteří bezdomovci vypověděli, že je strážníci spoutali a kopali do nich.

Oba strážníci vinu popírají. Zastávají se jich i jejich kolegové a ředitel městské policie Tomáš Kypta. Podle něj jsou popisované případy vykonstruované a bezdomovcům jde o mstu. Další případy napadení bezdomovců strážníky v Mladé Boleslavi v současné době řeší mělnická policie, případy jsou ale zatím ve fázi prověřování.

Podle obhájců se výpovědi napadených vzájemně nepotvrzují. U soudu v minulosti vypovídal i muž, který se s bezdomoveckou komunitou v Mladé Boleslavi pravidelně stýká, ale tvrdí, že kde bydlet má. "Tihle dva (strážníci) by nikdy nikomu neublížili," řekl u soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.1 + 49.3) *

Zpět na přehled