Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 16. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud v U. Hradišti znovu projedná připoutání opilé ženy k mřížím

Soud v U. Hradišti znovu projedná připoutání opilé ženy k mřížím

Soud v U. Hradišti znovu projedná připoutání opilé ženy k mřížím

10.1.2019 00:14, Zdroj: ČTK

Uherské Hradiště - Okresní soud v Uherském Hradišti dnes znovu projedná případ tří někdejších policistů, kteří v únoru 2016 přivázali v cele opilou výtržnici k mřížím. Nejvyšší soud totiž loni zrušil rozsudky okresního i krajského soudu, které mužům udělily za zneužití pravomoci podmínečné tresty. Věc se tedy vrací zpět k soudu prvního stupně. Ani jeden z obžalovaných, kteří vinu odmítají, už u policie nepracuje. Hrozí jim až pětileté vězení.

Jakub Vychodil, Ondřej Paška a Miroslav Vaněk podle obžaloby ženu zadrželi, když v panelovém domě ničila výtahové dveře. V dechu měla přes dvě promile alkoholu. Následně ji na služebně na 11 minut připoutali pouty s rukama nahoře k mřížím. Státní zástupce Leo Foltýn označil zákrok policistů za neadekvátní a vůči zadržené ponižující. Podle něj byl v rozporu se zákonem i morálními zásadami.

Žena už dříve řekla, že se cítila bezmocná a ponížená. Všichni tři obžalovaní však porušení zákona odmítli. Uvedli, že ženu připoutali, aby si kopáním a údery do mříží neublížila. Soud má k dispozici videozáznam, který celý incident zachycuje.

V dubnu 2017 uložil okresní soud Paškovi s Vychodilem roční trest podmíněně odložený na jeden rok, Vaňkovi rok a půl s odkladem na dva roky. Uznal trojici vinnou ze zneužití pravomoci úřední osoby, Vaňka i z porušení povinnosti dozorčí nebo jiné služby. Jeho verdikt potvrdil loni v lednu také odvolací soud. Muži však následně uspěli se svým dovoláním u Nejvyššího soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.4 + 21.4) *

Zpět na přehled