Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud v pondělí vyslechne Nagyovou kvůli zveřejnění jejích odměn

Soud v pondělí vyslechne Nagyovou kvůli zveřejnění jejích odměn

Soud v pondělí vyslechne Nagyovou kvůli zveřejnění jejích odměn

11.7.2013 11:27, Zdroj: ČTK

Praha - V kauze zveřejnění odměn někdejší šéfky kabinetu Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové soud při pondělním hlavním líčení v Praze osobně vyslechne Nagyovou. ČTK na to upozornil Nadační fond proti korupci. Eskorta ženu přiveze z vazební věznice v Ostravě, kde je v souvislosti s údajným sledováním Nečasovy manželky a údajným podplacením trojice exposlanců ODS. Obžaloba viní ze zveřejnění odměn člena správní rady protikorupčního fondu Karla Randáka, ten vinu odmítá.

Podle Randákova advokáta Petra Kočího se státní zastupitelství bude výslechem Nagyové nejspíš snažit prokázat, že zveřejněním informací o jejích statisícových odměnách jí byla způsobena vážná újma. "Pokud paní Nagyová nevyužije svého zákonného práva nevypovídat z důvodu, že by si výpovědí způsobila nebezpečí trestního stíhání, může být její výslech poměrně podrobný," naznačil Randák. Už po předchozím hlavním líčení u Obvodního soudu pro Prahu 1 uvedl, že na výslechu Nagyové trvat nebude, avšak že ji podrobí řadě otázek, pokud soud její výslech nařídí.

Dalším svědkem by mohl být i expremiér Petr Nečas, ani na jeho výslechu však Randák netrval.
Obžaloba tvrdí, že Lenka Pikorová, která pracovala na úřadu vlády jako asistentka Nagyové a mimo jiné přebírala její výplatní pásky, dala v roce 2011 dvě z těchto pásek Randákovi za účelem jejich zveřejnění v médiích. Pásky za leden a březen 2011 obsahovaly nejen údaje o platu a výši odměn, ale také jméno a příjmení Nagyové či údaj o její zdravotní pojišťovně. Randák prý dokumenty předal internetovému deníku Insider, který je loni v lednu zveřejnil.

Podle zveřejněných informací brala Nagyová jako vrchní ředitelka sekce kabinetu předsedy vlády základní plat kolem 30.000 korun, mzda se jí ale díky odměnám několikanásobně zvýšila. Například jeden měsíc měla prý na výplatní pásce celkem 273.000 korun hrubého, tedy zhruba 190.000 korun čistého.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.5 + 18.1) *

Zpět na přehled