Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud v Plzni opět řeší zákrok policisty v civilu proti řidiči

Soud v Plzni opět řeší zákrok policisty v civilu proti řidiči

Soud v Plzni opět řeší zákrok policisty v civilu proti řidiči

25.4.2019 02:00, Zdroj: ČTK

Plzeň - Okresní soud Plzeň-město se dnes opět bude zabývat případem někdejšího vysoce postaveného policisty Vladimíra Slavotínka. Nyní už bývalý zástupce velitele krajské zásahové jednotky policie čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby kvůli incidentu na Karlovarské třídě v Plzni ze září 2017. Hrozí mu až pět let vězení.

Soud bude dnes pokračovat v dokazování, není jasné, zda padne rozsudek.

Slavotínek a další policista v civilu jeli podle spisu v černém neoznačeném mercedesu a Slavotínek pak neadekvátně a zakročil proti řidiči Škody superb, který na jejich auto blikal kvůli nebezpečnému stylu jejich jízdy. Auto zablokovali a Slavotínek šel řidiči druhého vozu se zbraní v ruce, uvádí se v obžalobě. Řidič superbu tvrdil, že ho Slavotínek fyzicky napadl, udeřil ho a nadával mu. Událost zachytila palubní kamera v jeho voze. Slavotínek se za vulgarity omluvil, použití násilí ale popřel. Generální inspekce bezpečnostních sborů navrhla předat ke stíhání pouze Slavotínka, druhý policista, který řídil auto, se podle inspekce trestného činu nedopustil.

Slavotínka už loni okresní soud zprostil obžaloby a konstatoval, že skutek, který se stal, nebyl trestným činem. Krajský soud ale v odvolacím řízení vrátil věc zpět k okresnímu soudu a uložil mu věc znovu důkladně prověřit.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.0 + 34.6) *

Zpět na přehled