Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud v Ostravě uvalil vazbu na Nečasovu spolupracovnici Nagyovou

Soud v Ostravě uvalil vazbu na Nečasovu spolupracovnici Nagyovou

Soud v Ostravě uvalil vazbu na Nečasovu spolupracovnici Nagyovou

15.6.2013 14:21, Zdroj: ČTK

Ostrava - Soud v Ostravě dnes uvalil vazbu na Janu Nagyovou, nejbližší spolupracovnici premiéra Petra Nečase. Novinářům to řekl její právník Eduard Bruna, který proti tomu podá odvolání. Nagyová, jíž hrozí až pět let vězení, je obviněna z podílu na korupci a na nelegálním sledování.

Rozhodnutí o vazbě pro Nagyovou může mít zásadní dopad na politický osud ministerského předsedy. Toho zatím členové ODS i koaličních stran spíše podporovali. Dnes večer se však sejde vedení TOP 09, aby jednalo o další budoucnosti vlády.

Přesvědčení, že by měla skončit, dal dnes nepřímo najevo prezident Miloš Zeman, který se dosud podobných komentářů zdržoval.

V jednom případě, který se týká kauzy tří někdejších rebelů za ODS, se Nagyová měla dopustit podplácení. Tři další obviněné v tomto případě, včetně bývalých poslanců Petra Tluchoře a Ivana Fuksy, ostravský soud dnes také poslal do vazby. O třetím exposlanci Marku Šnajdrovi dnes pravděpodobně nerozhodne.

Ve druhé kauze je šéfka Nečasovy kanceláře obviněna z organizování zneužití pravomoci úřední osoby. Kvůli soukromému zájmu prý nechala bez nutného zákonného souhlasu ministra obrany vojenské zpravodajce sledovat trojici osob, mezi kterými byla Nečasova manželka Radka, zaměstnankyně a řidič úřadu vlády.

Nagyová věří, že se vše vysvětlí. K jejímu postoji se dnes vyjádřil její obhájce Eduard Bruna. "Naposledy jsem s ní mluvil včera. Co říkala? Špatné samozřejmě. Ale to nemá z té kauzy, ona řekla, že to vysvětlí. Nemá dobré pocity z toho zadržení. Říká, že možná v něčem pochybila, ale nebrala to nikdy jako trestnou činnost," řekl novinářům.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.2 + 0.4) *

Zpět na přehled