Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud v Liberci vynese rozsudek v kauze s exředitelem nemocnice

Soud v Liberci vynese rozsudek v kauze s exředitelem nemocnice

Soud v Liberci vynese rozsudek v kauze s exředitelem nemocnice

8.7.2019 00:11, Zdroj: ČTK

Liberec - Soud v Liberci dnes vynese rozsudek v korupční kauze, v níž je mezi třemi obžalovanými bývalý ředitel nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný. Obžaloba ho viní z přijetí úplatků 23 milionů korun, hrozí mu pět až 12 let vězení. V případu jsou obžalovaní i Nečesaného manželka Šárka a zástupce zdravotnické firmy MedicCor. Vinu odmítají a žádají zproštění obžaloby. Státní zástupce požaduje pro Nečesaného devět let vězení a pro další dva obžalované navrhuje podmíněné tresty.

Podle obžaloby Nečesaný dostával úplatky v letech 2009 a 2010, kdy byl ředitel liberecké nemocnice. Čtyřem vybraným firmám údajně umožnil s nemocnicí obchodovat, případně zajistil, aby dodávaly výrazně více zboží. Podle obžaloby Nečesaný úplatky neinkasoval přímo. Firmy si podle spisu objednávaly fiktivní poradenské, konzultační a další služby u společnosti Sarmed, kterou založila v roce 2009 Nečesaného manželka. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti jí hrozí tři až osm let vězení.

Ze zástupců zdravotnických firem je mezi obžalovanými Tomáš Macháček. Za podplácení mu hrozí rok až šest let vězení. Podle spisu Macháček na účet Sarmedu od jara 2009 do podzimu 2010 poslal 870.000 korun. U dalších tří firem policie nezjistila konkrétní odpovědnou osobu za údajné úplatky. Obžaloba se domnívá, že Nečesaný nezákonně získal skoro 10,4 milionu korun od společnosti Medtronic Czechia, přes devět milionů z firmy B. Braun Medical a více než dva miliony od firmy NT Medica.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (33.6 + 27.1) *

Zpět na přehled