Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud uvalil vazbu i na exposlance Šnajdra

Soud uvalil vazbu i na exposlance Šnajdra

Soud uvalil vazbu i na exposlance Šnajdra

16.6.2013 17:47, Zdroj: ČTK

Ostrava - Okresní soud v Ostravě dnes rozhodl o uvalení vazby na bývalého poslance a exnáměstka ministra zdravotnictví Marka Šnajdra. Důvodem rozhodnutí je obava z ovlivňování svědků, řekl novinářům jeho advokát Lukáš Trojan. V kauze kolem šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové je obviněn z korupce. Ve vazbě tak skončilo sedm z osmi obviněných, na svobodě je stíhán pouze šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda.

V sobotu poslal soud do vazby šest lidí včetně dvou dalších bývalých poslanců ODS. Bývalý předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř a bývalý ministr zemědělství Fuksa jsou stejně jako Šnajdr obviněni kvůli tomu, že složili své mandáty výměnou za nabídky funkcí ve firmách se státní účastí.

Trojice poslanců složila mandáty loni v listopadu kvůli sporům o vládní daňový balíček. Zákonodárci byli podle vyšetřovatelů ke svému odstoupení motivováni nabídkou členství v managementu Českých drah, Čepra a Českého Aeroholdingu, což policisté považují za korupci.

Šnajdr byl obviněn v pátek, o den později než ostatní, předtím byl v zahraničí. Proto se rozhodovalo o návrhu na jeho vazbu až dnes.

V sobotu ostravský soud poslal do vazby i šéfku premiérova kabinetu Janu Nagyovou, bývalého náměstka ministra zemědělství Romana Bočka a také bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka a dalšího pracovníka armádní rozvědky. Pouze její nynější šéf Milan Kovanda bude stíhán na svobodě, protože se k trestnému činu zneužití pravomoci přiznal.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.9 + 30.1) *

Zpět na přehled