Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud se začne zabývat kartelem dodavatelů přístrojů do nemocnic

Soud se začne zabývat kartelem dodavatelů přístrojů do nemocnic

Soud se začne zabývat kartelem dodavatelů přístrojů do nemocnic

27.3.2018 03:10, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně se dnes začne zabývat případem kartelu dvou dodavatelů přístrojového vybavení nemocnic. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v roce 2015 společnosti Hospimed uložil pokutu 33,2 milionu korun a firmě PURO-KLIMA 10,9 milionu. Soud bude věc projednávat na základě žaloby firmy PURO-KLIMA, v níž se společnost domáhá zrušení pokuty.

Firmy v letech 2008 a 2010 podle úřadu slaďovaly své nabídky nebo koordinovaly své jednání při účasti ve veřejných zakázkách. Týkalo se to například modernizace přístrojového vybavení nemocnice v Liberci nebo přístrojového vybavení kardiovaskulárního centra Fakultní nemocnice Ostrava. Kartel se týkal zakázek za téměř 200 milionů korun bez DPH.

"Jednání ve vzájemné shodě ovlivnilo výsledky uvedených zadávacích řízení, a došlo tak k narušení hospodářské soutěže na trhu dodávek zdravotnické přístrojové techniky na území České republiky," uvedl k případu v minulosti předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Při prověřování konkrétních tendrů úřad zjistil, že některé nabídky firem byly nápadně podobné, nabídkové ceny byly zcela shodné či se lišily pouze nepatrně a vždy byly nastaveny těsně pod maximální cenu stanovenou zadavatelem.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.9 + 41.0) *

Zpět na přehled