Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud s Nečasovou pokračuje výslechy vojenských důstojníků

Soud s Nečasovou pokračuje výslechy vojenských důstojníků

Soud s Nečasovou pokračuje výslechy vojenských důstojníků

13.1.2015 04:07, Zdroj: ČTK

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes pokračuje v projednání kauzy někdejší šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové, a údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Na programu jsou výpovědi dalších obžalovaných, exšéfa rozvědky Milana Kovandy a zpravodajce Jana Pohůnka.

Nečasová vypovídala v pondělí, stejně jako další obžalovaný exředitel tajné služby Ondrej Páleník. Oba vinu odmítli. Výslechy se odehrávají za zavřenými dveřmi kvůli utajeným informacím.

Čtveřici hrozí za zneužití pravomoci až pětileté vězení. Podle obžaloby Nečasová zneužila v roce 2012, kdy šéfovala kabinetu tehdejšího premiéra Petra Nečase, vojenskou tajnou službu ke sledování Nečasovy manželky Radky. Případ vedl k pádu vlády, Nečas se později s Nagyovou oženil.

Zpravodajci tvrdí, že nešlo o sledování, ale prověřovali podezření o pohybu pochybných lidí kolem premiérovy manželky. Akce prý byla tzv. kontrasledováním a zadáním "z nejvyšších míst".

Případ Vojenského zpravodajství je první z více prověřování týkajících se Nečasové, které pokračovalo obžalobou a soudem. Podle žalobců je pojítkem mezi několika kauzami - Nečasová je obviněná také z uplácení poslanců funkcemi a vynášení informací z Bezpečnostní informační služby.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.1 + 29.8) *

Zpět na přehled