Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud s hostivickým úředníkem pokračoval výslechy svědků

Soud s hostivickým úředníkem pokračoval výslechy svědků

Soud s hostivickým úředníkem pokračoval výslechy svědků

5.2.2019 14:30, Zdroj: ČTK

Praha - Soud s hostivickým úředníkem podezřelým ze zneužití pravomoci dnes pokračoval výslechy svědků. Vedoucímu stavebního úřadu Vojtěchu Budilovi hrozí v případě prokázání viny pět až 12 let vězení. Je podezřelý z toho, že umožnil navážení odpadu, například vytěžené zeminy, ale i odpadu ze staveb, na soukromé pozemky v Chrášťanech u Prahy bez souhlasu jejich majitelů. Spor už trvá více než deset let, i kvůli rozdílným rozhodnutím úřadů a soudů.

"Byla podána obžaloba pro nepravomocné rozhodnutí, které nemělo žádné účinky," řekl dnes ČTK a Českému rozhlasu Budilův právní zástupce Miroslav Kučerka. Podle něj první rozhodnutí hostivického úřadu potvrdil i krajský úřad.

Mezi svědky dnes byli například majitelé pozemků a také jednatel společnosti, která na pozemky navážela zeminu, Jindřich Frýdl.

Frýdl podle své dnešní výpovědi prováděl na pozemcích rekultivaci jako fyzická osoba spolu se subdodavateli. Rekultivace byla zastavena v roce 2017. Frýdl dnes u soudu řekl, že navážení v rámci rekultivace povolil rozhodnutím stavební úřad. Výsledkem rekultivace měly být ozeleněné pozemky, vést na nich měla i cyklostezka. Nyní je lokalita částečně osazená zelení, svahy nejsou zpevněné.

U soudu také vypovídala poslankyně Věra Kovářová (STAN), která byla v minulosti místostarostkou a starostkou Chýně. Navážení zasahovalo i na zdejší katastr. Obec dle Kovářové věc řešila i z pohledu provedení navážení a zátěže místních silnic.

Celkem jde o plochu přesahující 20 hektarů. Vlastníci pozemků s navážením nesouhlasili a dlouhodobě proti němu bojovali. Za pravdu jim už dal v dřívějším rozhodnutí Nejvyšší správní soud.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.8 + 27.8) *

Zpět na přehled