Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 26. 5. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud projednává žalobu magistrátu na úředníka kvůli opencard

Soud projednává žalobu magistrátu na úředníka kvůli opencard

Soud projednává žalobu magistrátu na úředníka kvůli opencard

9.8.2017 15:29, Zdroj: ČTK

Praha - Nárok pražského magistrátu, který požaduje po bývalém úředníkovi Jiřím Chytilovi tři miliony korun v souvislosti s kauzou opencard, je podle advokáta promlčený. Právník to dnes řekl u Obvodního soudu pro Prahu 4, který se žalobou začal zabývat. Chytil byl na magistrátu v době vzniku opencard, ve stejnojmenné kauze byl jako šéf hodnotící komise pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu.

Podle žaloby Chytil nevymáhal po firmě Haguess pokutu, která vyplývala ze smlouvy s magistrátem. Haguess v té době opencard dodávala. Chytilův právník tvrdí, že je nárok magistrátu promlčený, podle jeho názoru by totiž v tomto případě neměla promlčecí lhůta trvat deset let, ale pouze tři roky. Nárok podle něj mohl úřad uplatnit už v roce 2012, žalobu však podal v roce 2016.

Soudkyně Hana Kadaňová se na počátku dnešního jednání pokoušela sjednat mezi stranami dohodu, obě však na svém stanovisku trvaly. Soudkyně řekla, že po předběžném prostudování spisu má za to, že škodu Chytil opravdu způsobil. Upozornila ale na to, že vysokou částku bude složité vymáhat.

Magistrát žaluje také dalšího úředníka, šéfa magistrátního odboru informatiky Ivana Seyčka, chce po něm 18 milionů korun. V jeho případě soud jednání dosud nenařídil. Seyček byl v roce 2014 pravomocně odsouzen k 3,5 letům vězení.

Projekt Opencard z dob primátora Pavla Béma (ODS) vyšel na 1,75 miliardy korun a město se kvůli němu stále soudí s nástupcem firmy Haguess. Praha se nicméně rozhodla nepodat žalobu na samotného Béma se zdůvodněním, že podle právních analýz by město neuspělo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.7 + 24.5) *

Zpět na přehled