Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud projednal případ soudkyně podezřelé ze zneužití pravomoci

Soud projednal případ soudkyně podezřelé ze zneužití pravomoci

Soud projednal případ soudkyně podezřelé ze zneužití pravomoci

9.1.2019 11:55, Zdroj: ČTK

Mělník - Mělnický soud dnes projednal případ liberecké soudkyně Lenky Zhoufové podezřelé ze zneužití pravomoci. Nechala nezákonně prodloužit vazbu muži podezřelému z distribuce drog, rozhodnutí antedatovala. V případě odsouzení soudkyni hrozí až osm let vězení. Za nezákonný postup ji už potrestal kárný soud, a to snížením platu o čtvrtinu po dobu jednoho roku. Mělnický soud vynese rozsudek zřejmě na příštím jednání, které je naplánováno na březen.

Soudkyně, která i nadále působí u libereckého soudu, na rozhodnutí o vazbě muže stíhaného za drogovou trestnou činnost napsala dřívější datum, aby vyhověla lhůtám. "Rozhodně jsem neměla v úmyslu škodit," uvedla během dnešního hlavního líčení. Krajský soud rozhodnuti o vazbě zrušil. "Udělala jsem obrovskou chybu," dodala soudkyně.

V případu šlo o kauzu rozsáhlé činnosti spojené s prodejem a distribucí drog. Proces v této věci pokračuje u libereckého soudu tento týden. Podle právní zástupkyně muže podezřelého z distribuce drog, která dnes u soudu vypovídala jako svědek, její klient očekává nepodmíněný trest.

Státní zástupce podal loni v srpnu obžalobu na soudkyni k Okresnímu soudu v Liberci, kde Zhoufová pracuje. Kvůli možné podjatosti soudu byl případ přidělen soudu v Mělníku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.6 + 44.6) *

Zpět na přehled