Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud projedná žalobu Ratha na krajské státní zastupitelství

Soud projedná žalobu Ratha na krajské státní zastupitelství

Soud projedná žalobu Ratha na krajské státní zastupitelství

30.11.2018 03:12, Zdroj: ČTK

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes začne projednávat žalobu Davida Ratha na Krajské státní zastupitelství v Praze. Bývalý středočeský hejtman, který je nepravomocně odsouzený za přijímání úplatků, se domáhá omluvy za mediální výroky státního zástupce Petra Jiráta. Původně žaloval přímo Jiráta, tuto žalobu však soudy zamítly.

Jirát dozoruje první větev Rathovy korupční kauzy, která se týká manipulování veřejných zakázek ve Středočeském kraji. V rozhovoru, který poskytl po prvním z nepravomocných rozsudků, Ratha kritizoval za obstrukce a chování v jednací síni. Mimo jiné řekl, že Rath podle něj nikdy nenastoupí do vězení, protože pokud bude rozhodnutí o odnětí svobody pravomocné, uteče. Mluvil také o tom, že exposlanec má v zahraničních firmách schované peníze z trestné činnosti. Výši částky odhadl na stovky milionů korun.

Rath tvrdí, že některé Jirátovy výroky byly nepravdivé. V dalších prý státní zástupce porušil presumpci neviny.

Bývalý hejtman si má za korupci odpykat 8,5 roku vězení, má mu také propadnout 22 milionů korun. Odvolací senát verdikt napoprvé zrušil, napodruhé ho zatím neprojednal. Rath je obžalovaný také ve druhé části případu, kterou chce středočeský krajský soud začít řešit v lednu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.5 + 45.2) *

Zpět na přehled