Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud potvrdil pokutu milion korun pro ministerstvo zdravotnictví

Soud potvrdil pokutu milion korun pro ministerstvo zdravotnictví

Soud potvrdil pokutu milion korun pro ministerstvo zdravotnictví

20.7.2016 09:20, Zdroj: ČTK

Brno-  Krajský soud v Brně potvrdil pokutu jeden milion korun, kterou před dvěma lety uložil ministerstvu zdravotnictví Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ministerstvo nedodrželo zákon při zadávání veřejné zakázky na provoz vrtulníků pro střediska letecké záchranné služby. Proti pokutě podalo žalobu, Krajský soud v Brně ji ale v úterý zamítl. ČTK to zjistila z webu soudu.

Ministerstvo nedodrželo zákon při stanovení lhůty pro doručení žádostí o poskytnutí zadávací dokumentace. "Tímto postupem se dopustilo podstatného ovlivnění výběru nejvhodnější nabídky," uvedl už dříve k případu předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Zadavatel nejprve stanovil lhůtu v oznámení o zakázce ze 16. května 2008 do 30. června 2008. Posléze však 19. června téhož roku uveřejnil opravné oznámení, v němž měl lhůtu prodloužit, nicméně ji zkrátil na 14. června.

"Vypršela tedy ještě před samotným zveřejněním opravného oznámení. Potenciální uchazeči o zakázku tak nemohli o dokumentaci vůbec žádat, přestože následně ji ministerstvo některým uchazečům zaslalo," uvedl Rafaj. Podle úřadu tím zadavatel nedodržel zásadu transparentnosti a zákazu diskriminace. Uchazeči, kteří o dokumentaci zažádali ještě podle řádného oznámení, byli zjevně zvýhodněni.

Skutečnost, že některým uchazečům byla dokumentace poskytnuta i po faktickém uplynutí lhůty, nemění nic na závěru, že jednání zadavatele mohlo diskriminovat potenciální dodavatele, a mohlo tedy podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.2 + 5.6) *

Zpět na přehled