Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud potvrdil pokutu 90.000 pro ministerstvo zemědělství od ÚOHS

Soud potvrdil pokutu 90.000 pro ministerstvo zemědělství od ÚOHS

Soud potvrdil pokutu 90.000 pro ministerstvo zemědělství od ÚOHS

11.3.2019 11:05, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 90.000 korun, kterou ministerstvu zemědělství vyměřil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v roce 2017. ČTK to zjistila z úřední desky soudu. Úřad ministerstvo pokutoval za chyby při hledání firmy, která měla v roce 2017 zajišťovat prezentaci resortu na veletrzích a výstavách v zahraničí. Hodnota zakázky byla 20 milionů korun. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Ministerstvo dostalo sankci dostalo za to, že vyloučilo společnost Rapid. Důvodem mělo být několik početních chyb v položkovém rozpočtu. Firma také neuvedla výši DPH v návrzích smluv na zajištění některých veletrhů.

Podle ÚOHS byly ale tyto chyby lehce popsatelné a vysvětlitelné. Předseda úřadu Petr Rafaj na základě podaného rozkladu ministerstva potvrdil, že postup mohl ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Potvrdil také výši uložené pokuty. Ministerstvo nakonec podepsalo smlouvy se společností AL - SYSTEM EXPO.

Podle ministerstva bylo výběrové řízení transparentní, bez pochybení a byl v něm vybrán nejvhodnější uchazeč. I když ministerstvo proti rozhodnutí ÚOHS podalo žalobu ke Krajskému soudu v Brně, pokutu zaplatit muselo. Podle tehdejšího vyjádření ministerstva ji měl uhradit externí administrátor, který byl za veřejnou zakázku zodpovědný.

Krajský soud však svým rozhodnutím stanovisko úřadu potvrdil. Proti rozsudku lze podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.5 + 46.4) *

Zpět na přehled