Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 25. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Soud potvrdil pokutu 802.000 od ÚOHS pro firmu Candy

Soud potvrdil pokutu 802.000 od ÚOHS pro firmu Candy

Soud potvrdil pokutu 802.000 od ÚOHS pro firmu Candy

22.6.2017 08:15, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu 802.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro distributora krmiv pro psy a kočky Candy. Sankce je za zakázané dohody s prodejci o minimálních cenách. Vyplývá to z webu NSS, už dříve sankci potvrdil i Krajský soud v Brně.

Candy vydávala obchodní podmínky zavazující distributory k dodržování dohod o cenách krmiv pro další prodej. Společnost existenci dohod u soudu nepopřela. Firma prý dohody s odběrateli uzavírala proto, aby výsledná cena byla "poctivá" a byly v ní zohledněny náklady.

Jednání společnost označila za nutnou obranu v situaci na trhu, kdy na ni tlačily konkurenční firmy Samohýl, Noviko a Almika. Kdyby nezasáhla, musela by prý kvůli konkurenčnímu boji skončit.

Candy je distributorem krmiv pro psy a kočky značek Nutram, K-9, Feline a Candie's. Krmiva distribuuje přímým prodejem koncovým spotřebitelům prostřednictvím svého internetového obchodu, dodávkami do maloobchodních prodejen a dále pomocí velkoobchodních prodejců - svých registrovaných distributorů.

Podle antimonopolního úřadu společnost porušovala zákon v letech 2010 až 2012. ÚOHS vadily dohody o minimálních cenách. Firma vydávala obchodní podmínky, ve kterých zavazovala své registrované distributory k dodržování dohod o cenách krmiv pro další prodej, přičemž distributoři tyto dohody akceptovali. Porušení zákona se údajně týkalo také dohod s provozovateli internetových obchodů, kteří rovněž přistoupili na žádosti Candy ohledně navýšení cen krmiv.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.4 + 16.9) *

Zpět na přehled